Syn Františka Nedvěda upřesnil, kdy se veřejnost bude moct naposledy rozloučit s legendárním hudebníkem

Hudebník František Nedvěd
Hudebník František Nedvěd
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 7. 2021

Hudební svět se v neděli ponořil do hlubokého smutku, když se Českem roznesla smutná informace o tom, že ve věku 73 let zemřel muzikant František Nedvěd. Ten musel být hospitalizován, když se mu vrátila zákeřná rakovina. Jeho rodina do poslední chvíle věřila, že zlou nemoc porazí. Bohužel se tak nestalo. Syn fenomenálního písničkáře Vojta Nedvěd (44) upřesnil, kdy se lidé budou moci s hudebníkem rozloučit. "Poslední rozloučení s tátou proběhne v sobotu 24. července v 11:00 v krematoriu ve Strašnicích," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd.

Hudebník se poslední tři roky potýkal se zdravotními problémy. "Ty tři poslední roky stojí za houby. Pořád nějaké nemoci," řekl pro ŽivotvČesku.cz před pár týdny František Nedvěd. Narážel tak zejména na loňský rok, kdy přišel o hlas a přiznal, že má zdravotní problémy v souvislosti s rakovinou. Jenže zabojoval, jak u něj bylo zvykem a začátek roku se těšil z toho, že se jeho zdravotní stav zlepšil.

Nakonec se zákeřná nemoc bohužel vrátila a byla nad síly legendy české hudební scény. "Táta zemřel v neděli, vzalo to neskutečný obrat. V sobotu vypadal ještě v pořádku a v neděli odpoledne, když jsme do nemocnice jeli s maminkou, tak už moc nekomunikoval. Říkal jsem si, že se to ještě obrátí. A večer o půl desáté nám volali z nemocnice, že táta zemřel," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn hudebníka Vojta Nedvěd s tím, že věřil do poslední chvíle, že táta zabojuje a nemoc porazí.

"Poslední rozloučení s tátou proběhne v sobotu 24. července v 11:00 v krematoriu v pražských Strašnicích. Obřad pro rodinu a nejbližší bude probíhat přibližně hodinu. Následně bude síň otevřena pro veřejnost. Velmi si jako rodina vážíme podpory fanoušků v nelehké situaci," dodal pro ŽivotvČesku.cz syn legendárního hudebníka, jehož skladby znají lidé napříč celým Českem.

"

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.