Syn Ivana Bartoše oslavil první narozeniny. Bertík roste jako z vody. Podle mě je hodně šikovný, říká politik

Ivan Bartoš se synem a manželkou
Ivan Bartoš se synem a manželkou
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

Rok je pyšným otcem syna Bertrama, který ve středu oslavil své první narozeniny. Výrazná tvář Sněmovny a předseda Pirátů Ivan Bartoš (41) prozradil pro ŽivotvČesku.cz, jak si aktuálně užívá přírůstku do rodiny, kterého vychovává s milovanou manželkou Lydií Frankou (38). "Je to radost. Na to, že mu je teprve rok, tak je podle mě hodně šikovný," prozradil politik.

Syn Bertram přišel na svět loni 4. srpna ve 23.57 hodin. Při narození vážil 4 390 gramů a měřil 54 centimetrů. Pro Bartoše to je v pořadí druhý potomek, ale první biologický. Jeho manželka Lydie má z předchozího vztahu dceru Amelii. A celá rodina bedlivě sleduje, jak její nejmladší člen roste jako z vody a dělá významné pokroky.

"Chodit začal už před měsícem. Už se neklátí a furt cupitá kolem a něco vykládá. Venku na hřišti leze po schůdkách na průlezky a spouští se opatrně po břiše nohama napřed po klouzačce. Čas běží strašně rychle," popsal pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš, jaké pokroky dělá jeho vysněný syn, který kromě narozeninového dortu dostal řadu milých dárků.

"Z nich měl Bertík radost, i když dort byl spíše symbolická věc. Nejvíce asi ze »zatloukátka«, ale teď mlátí tou paličkou do všeho. To budeme muset ještě nějak vymyslet. Ale když už máme doma čtvrt roku xylofon, tak si asi poradíme. Máme spoustu přátel, kteří mají také miminko nebo i dvě mladší děti, takže s nimi sdílíme naše malé i velké radosti a starosti. A Bertram je skutečně veliká radost. Běhá, furt někde něco hraboší, vymýšlí, objevuje a vykládá… Rád si prohlíží knížky, takže dnes dostal k narozeninám dvě. Akorát jsem dnes (středa) po práci nestihl ještě koupit kytku manželce Lydušce za to, jak je skvělá. To musím zítra ráno hned napravit," dodal pro ŽivotvČesku.cz politik, který se připravuje na svůj největší boj v politice. Tím jsou říjnové volby.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.