Syn prezidenta Trumpa prodělal koronavirus. Ani nevěděl, že to má, zhodnotil jeho otec

Trumpův syn Barron prodělal koronavirus.
Trumpův syn Barron prodělal koronavirus.
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Americký prezident Donald Trump (74) byl s manželkou Melanií (50) pozitivně testován na nákazu covid-19 a sám strávil několik dní v Národním vojenském zdravotním středisku Walter Reed. Nyní sama první dáma Spojených států amerických, která zůstala během léčby v Bílém domě, přiznala, že se koronavirem nakazil i jejich čtrnáctiletý syn.

Informaci o pozitivním výsledku testu Barrona Williama (14), syna prezidentského páru, zveřejnila přímo Melanie Trumpová ve své eseji nazvané Moje osobní zkušenost s Covid-19, kterou se objevila na webových stránkách Bílého domu. Zpráva o nemoci syna se pro ni stala vyplněním těch nejhorších obav a měla velký strach. Chlapec patří mezi pacienty, kteří prodělali nákazu bez jakýchkoli příznaků.

Ukázalo se, že aktuální zdravotní stav Barrona je příznivý, protože další jeho testy dopadly dobře a koronavir se u něj po druhém testování už neprokázal. "Naštěstí je to silný teenager a neprojevovaly se u něj žádné příznaky," řekla prezidentova choť, jak uvedlo BBC.

Donald Trump se stal terčem kritiky, protože současnou situaci kolem celosvětové pandemie velmi zlehčuje a přesto, že by měl jít jako prezident lidem příkladem, chová se i po prodělání nemoci hodně nezodpovědně. "Myslím si, že ani nevěděl, že to má, protože patří mezi mladé a jejich imunitní systém je odolný a bojuje proti tomu," okomentovala americká hlava státu případ nakaženého syna Barrona.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.