Syn zesnulé legendy Františka Nedvěda promluvil o odkazu svého otce. Talentovaný Vojta prozradil také, zda je v kontaktu se strýcem Honzou

(Zleva) Jan Nedvěd, Vojta Nedvěd, František Nedvěd
(Zleva) Jan Nedvěd, Vojta Nedvěd, František Nedvěd
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 2. 2022

Řadu hudebních fanoušků stále trápí, že hudební svět opustil ve věku 73 let vynikající muzikant František Nedvěd. Od jeho nečekaného skonu uplynulo více než šest měsíců. Redakce oslovila jeho nadaného syna Vojtu (44), zda se mu podařilo navázat na obrovské úspěchy svého otce. V rozhovoru prozradil, že hudba Nedvědů jede dál, ale také prozradil, jak se mu daří a zda je v kontaktu se strýcem Honzou (75), kterého odchod bratra hluboce zasáhl.

Vojto, je to více než půl roku, co se Česko dozvědělo smutnou zprávu o odchodu vašeho tatínka Františka. Co hudební fanoušky určitě zajímá, jestli se vám daří navázat na odkaz hudební legendy, kterou váš otec byl? Tuším, že když jsme se bavili naposledy, tak jste tímto směrem uvažoval.

Jinou cestu, než navázat na tátův odkaz, jsem si ani na vteřinu nepřipustil. Dojel jsem s kapelou Tie Break koncerty, které jsme měli s tátou nasmlouvané, ale on už je nestihl a vím, že by měl velkou radost, protože jsem přesvědčený podle ohlasu, že si je lidé skutečně užili. Samozřejmě táta na podiu chyběl. Jinak stojím na pomyslné startovní čáře, to znamená, že do kapely jsme přibrali nového člena - Jirku Škorpíka a myslím, že jdeme dobrým směrem. Covid je na ústupu, což nejenom nám hudebníkům dělá radost, a plánujeme další koncerty, které budou v duchu hudby Nedvědů.

Když jsme u Nedvědů, musím se zeptat, jestli jste v kontaktu se strýcem Honzou?

Jsem. Samozřejmě. Je to moje rodina a nedávno jsme mu byli popřát k narozeninám a hezky jsme si popovídali o životě.

Vím, že to asi stále nepřebolelo, ale jak moc vám chybí táta, teď myslím nejen v roli syna, ale také hudebníka a parťáka?

Chybí mi moc, myslím na něj každý den, mám ho pořád v srdci a když jedu s kolegy na koncert, tak pokaždé jede s námi. Chybí mi celkově jeho humor, moudrost, rady, jeho vnitřní klid a smích. Byl to nejlepší a nenahraditelný chlap mého života, takže na koncertech, které máme před sebou, tedy nasmlouvané, nesmím udělat ostudu (směje se).

Když už se bavíme, Vojto, o hudbě, pamatuji si, že jste slíbil pro fanoušky desku, kde budou zbrusu nové skladby a jestli si dobře pamatuji, tak Petr Hrdlička, který je frontmanem kapely Škwor, se na nich měl podílet jako textař.

Pracujeme na desce intenzivně a musím tedy říct, že s dosavadním výsledkem jsem mile překvapen. Samozřejmě je to v duchu melodií Nedvědů, protože hudbu si skládám sám. Nemohu se dočkat, až deska spatří světlo světa, protože věřím, že nejedna skladba naše fanoušky potěší. Pravdou je, že přibližně dvě písničky z desky zařazuji do našich vystoupení a je na ně skvělá odezva od lidí, což mi upřímně dělá velkou radost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.