Synovec Romana Prymuly Patrik slaví úspěchy v hokeji. Pyšný strýc vylíčil, jak vnímá sportovní talent v rodině

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 3. 2021

V rodině bývalého ministra zdravotnictví a předního epidemiologa Romana Prymuly (57) se nachází nadějný sportovní talent v podobě jeho synovce Patrika (19), který slaví úspěchy na ledové ploše. Jako hokejový junior hraje za dorost týmu HC Sparta na pozici útočníka a výškou úctyhodných 201 centimetrů rozhodně budí mezi hráči respekt. "Hokeji se věnuje zcela maximálně a dává tomu veškerý volný čas," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Patrikův strýc Roman Prymula.

Teprve 19letý Patrik Prymula se začíná prosazovat v hokejovém světě a přesto, že jeho rodinné vazby k uznávanému epidemiologovi Romanovi Prymulovi mu občas jsou připomínány, cílevědomě si jde za svým a nenechává se ve svém výkonu ovlivňovat. Jeho strýc je fanouškem konkurenčního týmu Slavie, nicméně i tak je na mladého hokejistu pyšný a považuje ho za sportovní talent.

"Hokeji se věnuje zcela maximálně a dává tomu veškerý volný čas. V podstatě se mu teď poprvé podařilo nastoupit v neděli za Spartu za »áčko«, jinak hraje první ligu. Jeho problém je, že roste jako z vody. Je pravdou, že z matčiny strany jsou všichni takhle vysocí. Nicméně jeho táta není nějak vysoký, je asi srovnatelně se mnou – nějakých 184, 183 centimetrů," vyjádřil se k talentovanému synovci strýc Roman Prymula pro ŽivotvČesku.cz.

Zveřejnil(a) Patrik Prymula dne Pátek 12. února 2021

Jako nadějného sportovce vidí Patrika Prylumu i bývalý profesionální hokejový křídelní útočník a trojnásobný nejlepší střelec Extraligy ledního hokeje.

"Řešíme hlavně sportovní stránku, samozřejmě, že jeho strejda se stal poslední rok hodně populární. Myslím, že to s ním nemá nic společného. Asi si své vyslechne obzvlášť v tom sportovním prostředí, ale díky tomu jaké má proporce, parametry a také přístup, může být úspěšný. Je zřejmě, že v něm v těch 19 letech něco je. Loni byl dlouho zraněný, ale už měl pár zápasů za dospělé. Jinak nastupoval za juniorky, letos už hraje pravidelně v Sokolově. Během letní přípravy začne normálně trénovat a bude tady v širším kádru. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál," uvedl pro ŽivotvČesku.cz sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Podzim je ročním obdobím, kdy nadchází chřipkové sezóna. V minulém roce se kvůli epidemii ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu