Sžíravý strach o dceru. Michal Štika popsal poslední minuty, než rychle odvezl Ornellu do nemocnice

Ornella Koktová a její táta Michal Štika
Ornella Koktová a její táta Michal Štika
Foto: nextfoto.cz

Ornella Štiková (28) byla v pondělí ráno s velkými bolestmi v krajině břišní oblasti převezena do nemocnice. K Apolináři ji odvezl otec Michal Štika, který pro ŽivotvČesku.cz popsal, co se děje. "Byl jsem z toho špatný, to člověk pozná, že se něco děje, byla celá zeleno-bílá, bylo evidentní, že je jí zle," uvedl pro ŽivotvČesku.cz starostlivý otec.

Ornella Koktová už během víkendu tušila, že její tělo není v pořádku. Na levé části břicha se začaly ozývat silné bolesti, které Ornella dávala do souvislosti s porodem. Před týdnem se manželům Koktovým narodila vytoužená dcera Lilianne a Ornella se stala trojnásobnou maminkou. Když byla propuštěná z nemocnice, tak bylo jasné, že na sebe musí dávat obrovský pozor a hlídat svůj zdravotní stav. Lékaři měli velké obavy z toho, jak její tělo zvládne první týdny po prodělaném císařském řezu.

V pondělí ráno už byly bolesti tak silné, že Ornella volala svému otci, aby ji rychle odvezl do nemocnice u Apolináře. Její manžel Josef Kokta (64) zůstal doma s Quentinem, Svenem a maličkou Liliannkou.

"Pár dnů nyní bude u Apolináře a na 99 procent půjde na nějaký zákrok, není to nic příjemného. Byl jsem z toho špatný, to člověk pozná, že se něco děje, byla zeleno-bílá celá, bylo evidentní, že je jí zle. Ráno mě zavolala, ať dojedu, Pepa ji odvézt nemohl, protože musí zůstat s dětmi. Tak jsem sedl do auta a jel rychle pro ni. Je dobře, že bude pod dohledem v nemocnici, doma by to nebylo řešitelné. Budou jí dělat odběry, CT vyšetření, možná rentgeny a pak asi rovnou na sál. Uklidňuje mě, že dnes je k dispozici pan profesor, který ji rodil, takže o ní má přehled a ví celou historii těhotenství a porodu. Ornella má k němu velkou důvěru. Je mladá a silná a zvládne to," popsal Michal Štika pro ŽivotvČesku.cz, jak probíhalo dramatické pondělní ráno z jeho pohledu.

"Lékař už na ni čekal mezi dveřmi. Měla Svena, pak se hned narodila Liliannka, asi to nebylo úplně připravené. Dostala prášky a antibiotika na doléčení, ale doma asi nemá ten servis jako v nemocnici. Tam už ji čekali a musí se to řešit, asi jí budou dělat nějaký zákrok. Je jí zle, bojím se, že se něco dalo do pohybu. Takže sestavili tým doktorů a jdou to řešit," uvedl Ornelly otec pro ŽivotvČesku.cz s tím, že o dceru má obrovský strach.

Těhotenství Ornelly bylo rizikové a Lilianne přišla na svět císařským řezem. Problémy a bolesti v krajině břišní mohlo způsobit i to, že malá Liliannka se narodila velmi brzy po porodu malého Svena. "Císař je těžký zákrok, po Svenovi asi nebyla pořádně zhojená. Je ale výhoda, že jí je 28, že je mladá a dá se dohromady," dodal pro ŽivotvČesku.cz starostlivý otec.

Boj o život, při kterém rozhodovaly vteřiny a milimetry. Ornella Koktová (28) pro ŽivotvČe...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.