Tady je Babišovo: Premiér ukázal přepychové sídlo za desítky milionů

Andrej Babiš žije v přepychové vile.
Andrej Babiš žije v přepychové vile.
Foto: Archiv AB
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2020

V pozornosti médií je bydlení mnohých slavných, stejně tak upoutává pozornost lidí soukromý život premiéra Andreje Babiše. Zejména je zajímá, jak žije. Místem, kde našel své útočiště, jsou středočeské Průhonice. Babiš sám ale své soukromí střeží jako oko v hlavě. Jen občas se stane, že se mezi lidi dostane nějaký snímek z interiéru. Pokud se tak stane, vděk patří rozhodně manželce Monice a jejím bujarým večírkům pro blízké přátele.

Babiš v Průhonicích vlastní skoro všechno. Patří mu sokolovna, hotel na náměstí, domov důchodců i celá nová čtvrť s pětapadesáti luxusními vilami. Podle sousedů, kteří o Babišovi ví své, říká se, že když se v Průhonicích uvolní jakýkoli lukrativní objekt či pozemek, vždy je tady jeden mocný a movitý kupec – místní občan Andrej Babiš.

Kupuje výhradně od soukromníků, my mu neprodali ani metr pozemku. Vedle hotelu Paloma na náměstí tu má ještě svůj dům, opravil a přestavěl sokolovnu a vlastní areál, kde staví pětapadesát rodinných domů,” uvedla jedna z místních pro portál Týden.cz

Cenově je všechno kvůli Babišovi nedostupné

Pro některé je Babiš v Průhonicích přínosem, pro jiné nevhodným sousedem. “Už si tady nezajdete do hospody. Všechno je cenově nedostupné. Přetváří si Průhonice k obrazu svému, což pro normálního člověka znamená, že se mu ta vesnice víc a víc odcizuje,” říká další obyvatel Průhonic, povoláním zahradník v místním botanickém ústavu.

To Babiš nakopl proměnu Průhonic ve snobské sídlo. Ten trend je tady sice dlouhodobý, už od devadesátých let, ale on těmi svými projekty ten přerod výrazně urychluje. Je tu slabý střední stav. Buď tu bydlí bohatí, nebo chudí,” dodal.

Jak si Andrej Babiš s manželkou Monikou v Průhonicích žijí, se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.