Tady se nekouří, nejste na Balkáně, slyšela Udženija od Hřiba. Jste hovado a vidlák, řekla primátorovi

Hřiba a Udženija se pohádali na zastupitelstvu Prahy
Hřiba a Udženija se pohádali na zastupitelstvu Prahy
Foto: Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2020

Pražský primátor Zdeněk Hřib čelil minulý týden na jednání pražského zastupitelstva urážkám. Pustila se do něho Alexandra Udženija z opoziční ODS. Ta tvrdí, že s nevhodným chováním začal Hřib. Prý je arogantní, "hovado" a "vidlák ze Slavičína". Udženija přitom sama v jednacím sále kouřila.

Udženija na Facebooku popřela fyzické napadení Hřiba. „Ne, není pravda, že jsem panu primátorovi dala facku! Ale je pravda, že by si jí sakra zasloužil! A je pravda, že jsem se s ním dostala do tvrdého konfliktu,“ píše členka ODS.

Jednání trvalo dlouhé hodiny, spor se podle všeho rozhořel těsně před půlnocí. Hřib podle Udženije arogantně odpověděl radní Haně Marvanové, která ho kritizovala, že porušuje ducha jednacího řádu. Hřib měl odvětit, že na duchy nevěří.

Nekuřte, nejste na Balkáně

Udženija reagovala hned během jednání. Primátorovu odpověď označila arogantní, potom začala kouřit elektronickou cigaretu. Hřib jí řekl, že není na Balkáně, tak by měla přestat kouřit. Udženija je česko-srbského původu.

„Řekla jsem mu, že je „vidlák ze Slavičína“ (všem Slavičínským se omlouvám), že on o Praze nic neví, na rozdíl ode mne, která tady žije skoro celý svůj život, že on je tu dva dny i s cestou a na závěr jsem, pravda, uvedla, že ´je hovado´,“ popsala Udžejina.

Hřib hádku potvrdil, blíže ji ale nekomentoval. „Potvrzuji, že se paní Udženija chovala na zastupitelstvu nevhodně, vmísila se do hovoru, který se jí netýkal. Také jsem ji skutečně opakovaně napomenul za kouření v místnosti zastupitelstva,“ řekl podle iDNES.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.