Irena Ferčíková Konečná
Vedra jako politická bitva. Ferčíková Konečná žádala krizovou komunikaci, Macinka odpověděl řečmi o přehřátých poslankyních
Vlna veder, která má o víkendu vyhnat teploty až ke 40 stupňům, se dostala i do Poslanecké sněmovny. Poslankyně Irena Ferčíková Konečná (Piráti/Zelení) chtěla, aby se zákonodárci zabývali krizovou komunikací státu a ochranou seniorů, chronicky nemocných i dalších ohrožených skupin. Jenže část koalice její vystoupení podle ní brala s posměchem. Do debaty se následně vložil ministr zahraničí Petr Macinka z Motoristů a reagoval po svém. Z veder udělal ironickou »zprávu o průběhu klimatické krize« a pronesl větu, která ve Sněmovně okamžitě zastínila zbytek debaty, všimli jsme si v redakci ŽivotvČesku.cz. Ministr uvedl: "V létě je horko, v zimě je zima, v noci je tma."
- Předchozí
- 1
- Další
Reklama: