Tahle věc je na stárnutí nejhorší. Roman Skamene prozradil, s čím se mladší ročníky budou muset v životě smířit

Herec Roman Skamene
Herec Roman Skamene
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2021

Herec Roman Skamene (67), kterého diváci mohli vidět v řadě filmů včetně pohádek, umí sice stárnout s grácií, ale přiznává, že přibývající léta přináší některé věci, které ho ani trochu netěší. "Nejvíce nepříjemné jsou podle mě různé neduhy," svěřil se pro ŽivotvČesku.cz k otázce, co je na stáří podle něj nejhorší.

"Víte, tím »neduhy« jsem myslel různé nemoci jako ucpávání cév a nevím, co všechno. Zhruba po té šedesátce se to začne ve velkém objevovat a to opravdu není nic příjemného," rozvedl podrobněji otázku k dotazu sympatický herec pro ŽivotvČesku.cz. Domnívá se dále, že by lidé na sebe měli dávat o to větší pozor, zvláště v dnešní době, která je bohužel poznamenaná epidemií koronaviru.

Pro svou fyzickou i duševní pohodu uplatňuje herec speciální režim. "Já si rád po obědě jdu zdřímnout, prostě si dám šlofíka, to už tak důchodci někdy dělají," řekl pro ŽivotvČesku.cz se smíchem. Polední siestu by doporučil každému, protože ji považuje za zdravou a prospěšnou.

Ohledně současného vývoje epidemie je přesvědčen, že očkování je naprostou prioritou. "Ze všeho nejdůležitější je teď hlavně očkování," dodal pro ŽivotvČesku.cz Roman Skamene a poukázal na to, že jeho pohledem je přístup lidí, kteří se proti koronaviru nechtějí očkovat, hloupý. Zmínil například herce Miroslava Etzlera (56), který se jako neočkovaný dostal dokonce do nemocnice.

Pokud jde o Romana Skamene, na posilující třetí dávku se chystá vyrazit příští týden i s manželkou.Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.