Tajemství jména roztomilé dcery Markéty Konvičkové, která bojovala s onkologickou diagnózou. Tohle dojme i toho největšího cynika

Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2022

Zpěvačka Markéta Konvičková (28) je maminkou dcery Amálie, která na podzim oslaví druhé narozeniny. Nyní se svěřila, proč své holčičce vybrala právě toto jméno. "To, že máme naši dcerku, je pro mě neskutečný poklad," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka s tím, že vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu, kdy prodělala rakovinu ženských orgánů, to považuje za obrovský zázrak.

Dnes by nikdo již na první pohled neřekl, že v roce 2019 prodělala Markéta Konvičková (28) vážné onemocnění. Jednalo se o nádor na vaječníku a ten způsobil, že zpěvačka otékala v obličeji, přibrala, a dokonce jeden čas musela nosit paruku. Než nemoc přiznala veřejně, musela si vyslechnout řadu nepěkných narážek na svůj vzhled. Internetoví hateři jí například vyčítali, že to přehání s botoxovými injekcemi nebo alkoholem.

Ve skutečnosti se však jednalo právě o rakovinu, což je pro mladou ženu velká rána, a to zvláště v případě, kdy se jedná právě o vaječníky. Také Markéta Konvičková později přiznala, že se obávala, zda někdy bude moci mít děti. A právě s tímto pocitem souvisí volba jména malé Amálky, kterou s partnerem Reném Kubošem vychovává.

"Když jsem se před 3 lety probudila z narkózy po operaci vaječníku, svátek slavila Libuše a Amálie. Libuška byla moje prababička a strávila jsem s ní dětství. Ten den jsem se zařekla, že jestli bůh dá a já budu mít někdy dceru, bude to Amálie," uvedla ve svém příspěvku na sociální síti Instagram dojemný příběh jména svého dítěte zpěvačka Markéta Konvičková, která nějakou dobu ani nedoufala, že se jí vzhledem k jejímu onemocnění někdy podaří počít vlastního potomka.

"Určitě bych si přála další dítě, ale už tohle celé je zázrak a nevím, jestli se mi vůbec ještě někdy podaří otěhotnět s ohledem na mé zdraví. Já jsem optimistická, třeba to jednou ještě klapne znovu, ale uvidíme. Vždycky jsem chtěla mít velkou rodinu, minimálně tři děti. Ale už to, že máme naši dcerku, je pro mě neskutečný poklad. Pokud příroda dá, tak budu šťastná, ale těch šancí tam popravdě moc není," popsala pro ŽivotvČesku.cz situaci ohledně svého zdraví Markéta Konvičková, která si momentálně velmi užívá roli maminky a s návratem do plného pracovního tempa si dává pořádně načas.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.