Tajné gesto přes televizní obrazovku. Miluše Bittnerová prozradila, jak uklidňuje na dálku milovanou dceru v živém vysílání

Miluše Bittnerová
Miluše Bittnerová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2023

Miluše Bittnerová (45) je jednou z tváří Víkendové Snídaně - pořadu, který je u diváků velmi oblíbený. Uvádí ho se zkušeným nováckým moderátorem Pavlem Svobodou (53), který v ranní relaci působí již od roku 1994. Herečka a moderátorka pro ŽivotvČesku.cz na dotaz popsala, jak si práci na vysílání užívá a jak to zvládá její tříletá dcera Bettynka, když po probuzení nenajde maminku doma, ale v televizní obrazovce. Z jejích slov vyplynulo, že mají svoje tajné gesto.

Když vedení nejsledovanější tuzemské komerční stanice řešilo, kdo bude moderovat víkendový pořad, bylo dobrou volbou sáhnout po zkušené herečce a moderátorce, která je u diváků oblíbená, umí rozesmát a s Pavlem Svobodou se ve dvojici skvěle doplňuje.

Pro Miluši Bittnerovou jsou odchody do pracovního procesu někdy smutné, což zná každá máma. Nechává totiž doma milovanou dceru a už první kroky, kdy opouští domov, se nesou v duchu stýskání. Umělkyně pro ŽivotvČesku.cz promluvila o pořadu, který jí lidově řečeno sedí.

"Tím, že jsme tři dvojice, tak je příjemné, že se o víkendech prostřídáme. Dcera Bettynka se na mě občas dívá, takže jí vždy musím nenápadně zamávat do kamery. Je to takové naše tajné gesto, že vím, že se dívá. Protože tím, že nejsem doma, tak se vzbudí a je to podezřelé. To je jasné. Takže ví, že máma umí být »placatá« a je v televizi," vylíčila s tím, že natáčení pořadu si užívá. Zejména kvůli tomu, že do živého vysílání chodí hosté, s nimiž ráda vede zajímavý dialog.

"Víkendová Snídaně mě baví víc, než jsem si před svým nástupem myslela, že mě to bude bavit, a je to i z důvodu, že k nám chodí velmi zajímavé spektrum lidí. Je tam velmi uvolněná atmosféra, to člověka zkrátka naplňuje," zdůraznila herečka pro ŽivotvČesku.cz.

I když Miluše Bittnerová musí zvládat pracovní závazky, rodinu a domácnost, rozhodla se přijmout nabídku na novou divadelní hru. Sice si je vědoma toho, že bude v jednom kole, ale naštěstí s výchovou dcery jí pomáhá manžel.

"Bez něj by to nešlo. Takže díky tomu teď začínám zkoušet s partou, kterou mám velmi ráda, protože už jednu hru máme za sebou, tak teď máme napsanou jinou na míru. Je to hra o dovolené v Chorvatsku a vystupovat v ní bude Míša Kuklová, Ivo Šmoldas, Tomáš Krejčíř a Mirek Šimůnek. Baví mě, jak je hra napsaná, je to opravdu výborné, a tedy nešlo odmítnout," dodala pro ŽivotvČesku.cz Miluše Bittnerová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.