Tajnou party v centru Prahy ukončila policie. Zúčastnilo se jí okolo 60 lidí. Zadrženy byly na místě drogy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2021

Muži zákona v noci na neděli ukončili nepovolenou party přibližně šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy. Přestupku kvůli nedodržení vládních omezení proti šíření koronaviru se dopustilo 59 přítomných. U pěti lidí byly nalezeny zakázené návykové látky. "Konkrétně šlo o marihuanu," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Jan Rybanký.

Policisté podle mluvčího na místo vyjížděli na základě svých zjištění, že někteří lidé uvnitř mají u sebe drogy.

"Včera okolo 23:00 zasahovali pražští policisté v Melantrichově ulici v Praze 1. Na místě měly být osoby, které měly u sebe mít drogy. Policisté budovu prohledali a v posledním patře došlo ke zjištění, že se tam koná nedovolená party. Osoby byly prohledány a následně byla zjištěna jejich totožnost. Poté tyto osoby byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k dořešení pro porušení současných vládních nařízeny. Dále 5 osob, u nichž byly nalezeny drogy, konkrétně marihuana, byly řešeny na místě," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Akci podle policie organizovalo sedm lidí, kteří byli mezi přítomnými. Tři cizince předali kvůli nesrovnalostem v cestovních dokumentech cizinecké policii.

Podle současných protikoronavirových opatření je zakázáno noční vycházení a shlukování lidí. Uzavřeny jsou také služby, restaurace, hotely, vnitřní sportoviště nebo kulturní zařízení a řada obchodů. Tato zpřísněná pravidla platí v České republice od 27. prosince.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.