Takhle dnes vypadá Létající Čestmír. Lukáši Bechovi táhne na padesát, zůstal sympaťák

Herec Lukáš Bech
Herec Lukáš Bech
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2020

Proslavil jako dítě a naposledy si zahrál ve filmu ve svých třinácti letech. Řeč je o herci Lukáši Bechovi (47), jehož si lidé pamatují jako představitele hlavní role seriálu Létající Čestmír. Zcela sbohem filmové branži ale nedal, zahrál si v řadě reklam a jeho hlas lidé dnes znají spíše z dabingu.

Becha objevila Věra Chytilová, pod jejímž režijním vedením sehrál roli malého zlobivého záškoláka Pepíka v komedii Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979) a poté byl často obsazován ve filmech pro děti a mládež.

Největší popularitu mu však přinesla titulní role školáka Čestmíra Trnky v rodinném fantastickém seriálu Létající Čestmír. Od gymnazijních studií kvůli postiženým hlasivkám nepokračoval v herecké dráze. Před kamerou se objevil naposledy v epizodce filmu Šeptej (1996). Živil se i profesí lokátora, to znamená, že pro produkce filmů hledal vhodné lokace.

Dnes se objeví zřídka ve společnosti a i když by ho vizuálně poznal málokdo, když promluví, ředě lidí je jeho sametový hlas rozhodně povědomý.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.