Takhle dnes vypadá Miss České republiky z roku 1995. Stále krásná Monika Žídková promluvila o tom, že dnes se dívky prosazují i jinak

Monika Žídková - provdaná Monika Brzesková
Monika Žídková – provdaná Monika Brzesková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2022

Přestože modelingovou kariéru již pověsila na hřebík a raději se věnuje politice, vzpomíná na dobu Miss České republiky velmi ráda. Monika Žídková (44) si dodnes myslí, že jí účast v soutěži krásy dala mnohé. "Byla to doba velkolepých přehlídek a cestování, ke kterému bych možná jinak neměla příležitost," zavzpomínala Monika Žídková pro ŽivotvČesku.cz.

Přehlídková mola již dávno vyměnila za radnici, v současné době totiž Monika Žídková, provdaná Brzesková, působí jako starostka v obci Kravaře, odkud také pochází. Kromě toho je také zastupitelkou v Moravskoslezském kraji. Na dobu, kdy zvítězila v Miss České republiky, ale vzpomíná skutečně velmi ráda.

"Zrovna jsem se o tom bavila s kolegyní, jaká to byla dobrá éra. Tehdy se pořádaly velkolepé přehlídky, spousta akcí, mohla jsem díky tomu hodně cestovat, k čemuž bych jinak možná neměla příležitost. Dalo mi to opravdu velmi mnoho, spoustu zkušeností, kontaktů a zážitků," prozradila pro ŽivotvČesku.cz bývalá modelka, která se kromě politické kariéry věnuje také svým dvěma dětem, Nikole a Davidovi.

Dnes již nové ročníky soutěže nesleduje tolik aktivně, základní přehled o tom, která dívka právě zvítězila, si však stále udržuje. "Letos mě to finále úplně minula a dověděla jsem se až po tom výsledky. Myslím ale, že dneska to ty mladé holky mají mnohem těžší. Tehdy měla soutěž nějakou prestiž, ale dnes je soutěží, i na světové úrovni, mnohem více. Děvčata se také prosazují i jinak, třeba jako influencerky na sociálních sítích, točí se různé vlogy a podobně, takže konkurence je opravdu veliká," porovnala Monika Žídková tehdejší prostředí modelingu, kdy sama v roce 1995 zvítězila, se současnou dobou v rámci pořádání soutěží krásy.

Pohledná bývalá modelka se nyní sice věnuje docela jiné kariéře, ale kupodivu i v politice využije spoustu dovedností, které získala ve světě módy. "Ta práce je taky zajímavá, každý den jiná. Obnáší to spoustu dobrého i zlého a tím, že v tomto městě, kde pracuji, žiju, tak samozřejmě chci, aby tady bylo spoustu hezkých věcí," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Monika Žídková, která v době své největší slávy zabodovala také na Miss Europe 1995.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.