Takhle dnes vypadá někdejší bouřlivák Vilém Čok, slaví 60. narozeniny. Prozradil, jak a s kým si své kulatiny užije

Vilém Čok je legendární rocker
Vilém Čok je legendární rocker
Foto: Se svolením Viléma Čoka
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2021

Zpěvák, skladatel, textař a baskytarista Vilém Čok tento týden oslavil 60. narozeniny. Známý bouřlivák a jeden z nejoblíbenějších českých rockerů, který se proslavil založením punkového tria Zikkurat a působením v legendárním Pražském výběru, ale k takzvaným kulatinám nechystá v soukromí nic velkolepého. "Vůbec to nebude velká oslava," řekl Vilém Čok pro ŽivotvČesku.cz.

Úspěšný hudebník Vilém Čok je rocker tělem i duší a jeho životní styl tomu dlouho odpovídal. Když na to přijde, umí se dodnes pořádně odvázat, a leckdo by proto čekal, že 60. narozeniny oslaví velkolepě. Například k padesátinám si nadělil nové album a uspořádal velký koncert společně se svými kolegy Bárou Basikovou (58), Kamilem Střihavkou (56) nebo Petrem Kolářem (54). Tohle jubileum ale bude jiné.

"Vůbec to nebude velká oslava, já slavil ve velkém padesátiny a to i s koncertem, tak tyhle narozeniny budu slavit decentněji, jen s rodinou," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz své plány energický zpěvák Vilém Čok. Na fanoušky s oslavou ale nezapomíná. "Ještě se chystám slavit za měsíc s fanoušky, a to na koncertě v Praze," upřesnil Čok.

Hudebník, který dokázal v 90. letech ovlivnit tehdejší generaci, ani po době covidové, kdy nemohl vystupovat, neztrácí optimismus. "Snažím se. Jinak to ani nejde, protože kdyby nebyl člověk optimista, tak by v tomhle světě nepřežil," dodal pro ŽivotvČesku.cz Vilém Čok, který narozeniny oslaví s manželkou Janou, dvěma syny a vnučkou Nikolkou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.