Takhle dnes vypadá Soňa Pavelková ze SuperStar. Změnila si jméno, utekla do Anglie a je podruhé těhotná

Zpěvačka Sonia Polak
Zpěvačka Sonia Polak
Foto: Se svolením Sonii Polak
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2021

Třetí ročník soutěže Česko hledá SuperStar se vysílal před patnácti lety. Soutěž tehdy vyhrál Zbyněk Drda (34), favoritkou ale byla i tehdy patnáctiletá Sonia Polak (30) - tehdy vystupující pod dívčím jménem Soňa Pavelková. Křehká tmavovláska hudební kariéru nakonec pověsila na hřebík a z Česka se odstěhovala. "Kariéru jsem dobrovolně ukončila v průběhu natáčení druhé desky, důvodem byl hlavně fakt, že mě to přestalo naplňovat a já toužila po rodině,“ řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka.

Stát se zpěvačkou toužila od svých jedenácti let. V roce 2006 se proto přihlásila do soutěže Česko hledá Superstar, kterou sice nevyhrála, ale dokázala na sebe výrazně upozornit a nastartovat svou hudební kariéru. Tu ale po třech letech dobrovolně ukončila.

"Toužila jsem po rodině, kterou jsem do té doby bohužel nikdy úplně neměla. Priority a hodnoty se změnily a hudba už pro mě nebyla motivací, svého snu jsem dosáhla a bylo na čase si začít plnit další," řekla pro ŽivotvČesku.cz Sonia Polak.

Svůj nový život začala se svým manželem Markem Polákem v Anglii, kde ji nikdo neznal a kde bylo těžké se vypracovat. "Odešli jsme s dnes už manželem v roce 2009 kvůli rasismu, manžel málem přišel při jednom útoku o život, a jelikož jsme plánovali rodinu, chtěli jsme se ujistit, že naše děti takovému riziku vystaveny nebudou. Podařilo se nám to, i když dostat se opět na nějakou lepší úroveň života nebylo vůbec jednoduché,“ prozradila důvody stěhování pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která je dnes maminkou na plný úvazek. S manželem vychovávají syna Marka Ezekiela a nyní čekají dalšího potomka - opět kluka.

V Anglii našla rodina vytoužený klid. Zpěvačka začala pracovat na místním úřadě a dokončila bakalářské studium. Hudby a svého snu zpívat se ale úplně nevzdala. "Poslední dva roky se opět věnuji hudbě. Nedávno jsem natočila klip ke skladbě s názvem »Som v tvojich rukách«, která bude brzy puštěna do světa. Od května pracuji na autorské desce společně s producentem Anthonym Rodriguezem, bude to deska o mých názorech a pocitech za všechny roky, kdy jsem nezpívala," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz své plány sympatická maminka.

Budovat opět kariéru v České republice nemá v plánu. "Neplánuji se vrátit, život v zahraničí mi vyhovuje, otevřel mi obzory a nabídl mně a mojí rodině úplně jiné možnosti. V dnešní době, když tedy není covid, je velice jednoduché se rychle letecky dopravit kamkoliv. Proto není problém do Česka kdykoliv přiletět, ať pracovně, nebo na dovolenou,“ dodala Sonia Polak pro ŽivotvČesku.cz

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.