Takhle otevřená ještě nikdy nebyla. Bývalá mluvčí vlády Jana Adamcová promluvila o důvěrných chvílích se synem narkobarona

Jana Adamcová
Jana Adamcová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 1. 2022

Moderátorka a manželka režiséra Jiřího Adamce (73) Jana Adamcová (49) navázala intenzivní vztah k Sebastiánu Marroquinovi (44), který je synem kolumbijského narkobarona Pabla Escobara (†44). Pro ŽivotvČesku.cz popsala dojem z prvního setkání s tím, že překvapená moc nebyla, protože si slavnou kolumbijskou rodinu důkladně nastudovala prostřednictvím filmů a knih. "Měla jsem pocit, že jsem potkala někoho, koho dobře znám," vyznala žena, která byla ještě nedávno mluvčí Úřadu vlády ČR.

Jana Adamcová má za sebou turbulentní závěr roku. Nejdříve přiznala, že její manželství s režisérem nevzkvétá a společné Vánoce byly spíše dílem rodinné tradice, než partnerské lásky. Také se rozhodla, že odejde z Úřadu vlády České republiky, kde v dobách vlády Andreje Babiše (67) svědomitě plnila roli mluvčí. A také se vydala na osudový výlet do Kolumbie, tedy do země kokainu a ostrých hochů, kteří si myslí, že stojí nad zákonem.

V Kolumbii navázala blízké přátelství se synem drogového bosse Pabla Escobara. Sebastiánem Marroquínem, který si změnil jméno z původního Juan Pablo Escobar, ji okouzlil. Moderátorka přiznala, že muže se silným životním příběhem zkusila kontaktovat přes sociální sítě. Pro ŽivotvČesku.cz ale s úsměvem vysvětlila, že ve vztahu je mnoho úcty a žádná erotická jiskra, i když některé články některých novinářů takový dojem navozovaly.

"Máme spolu vřelý kamarádský vztah založený na vzájemné úctě a respektu," řekla Jana Adamcová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že kdo bude chtít za vztahem české moderátorky a Escobarova syna vidět jihoamerickou romantickou telenovelu s přesahem do srdce Evropy, tak bude zřejmě zklamán.

"Já jsem shlédla tolik dokumentů a o rodině Escobarových toho přečetla tolik, že mě vlastně nic při tom našem prvním setkání nepřekvapilo. Já měla pocit, že potkávám někoho, koho už dlouho znám. Spíš by bylo zajímavější se zeptat, jak setkání se mnou viděl on. Já opravdu nebyla překvapená, já měla pocit, že ho dobře znám," popsala pro ŽivotvČesku.cz okouzlující moderátorka první dojem ze setkání s mužem, který není podle jejích slov nebezpečný, i když vyrůstal v divoké době, kdy kolumbijskými ulicemi teklo tolik krve, že se s nadsázkou řečeno nestíhala vsakovat do země.

Kokainový král Pablo Ecobar byl tak mocný a bohatý, že ho časopis Forbes v roce 1989 zařadil na osmé místo v žebříčku nejbohatších lidí světa. Jeho majetek byl odhadován na více než 30 miliard dolarů. Na vrcholu slávy údajně vydělával 1,5 milionu dolarů denně (více než 32 milionů korun, pozn. red.).

Matkou Sebastiána je Maria Victoria Henaová (61), kterou si Pablo Escobar vzal za manželku v jejích patnácti letech. Kromě Sebastiána se páru narodila dcera Manuela (37). Gang Pabla Escobara nechal odstranit všechny odpůrce včetně tří prezidentských kandidátů. Válka proti Escobarovi skončila 2. prosince roku 1993, zemřel po přestřelce v Medellínu, bylo mu 44 let. Stále se spekuluje, zda ho zabil jeden z členů kolumbijské policie či střílel člen Delta Force. Rozšířená je i verze, že poslední smrtelný výstřel za ucho si způsobil sám, protože nechtěl padnout do rukou policie.

Jana Adamcová popsala, že ji fascinuje kontrast, který se v Sebastiánových očích naučila vnímat. "On je velmi mírumilovný a hodný člověk, který se snaží napravit činy svého otce alespoň do té míry, do jaké může. I Pablo Escobar byl rozporuplná osobnost, možná bychom úplně v pohodě mohli říct, že byl psychopatickou osobností. On byl trochu Jekyll a Hyde, na jedné straně lidem pomáhal, na straně druhé páchal hrozné zločiny. Co mě zaujalo nejvíce, když jsem viděla jeden z těch dokumentů, byla scéna, kdy jeho syn říká, že si je vědom všeho, co jeho otec napáchal, přesto ho jako otce nesmírně miloval a stále miluje. Já viděla, jak se ten člověk chvěje, protože má v sobě neskutečný rozpor. On ví, kolik bolesti a zla ten člověk ostatním způsobil, ale jako otec byl prý úžasný, kolik času se synem trávil a jak komplikovaně ho spolu trávili, když už šlo do tuhého. Ta bolest toho Sebastiána mě velmi zaujala, bylo vidět, s čím on celý život musí bojovat, nejen on, ale i jeho sestra a maminka," sdělila otevřeně pro ŽivotvČesku.cz žena, která do detailu nastudovala seriál Narcos a pak si sehnala další knihy, aby lépe pochopila pravidla v rodině, kterou po celém světě proslavil obchod s kokainem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.