Takhle dnes vypadá Danny DeVito. 147 centimetrů vysoký herec promluvil o tom, jakou pro něj bývala výška životní komplikací

Danny DeVito
Danny DeVito
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2022

Danny DeVito (77) patří mezi nezapomenutelné hollywoodské osobnosti. Do světa filmu se dokázal dostat i přesto, že měří pouhých 147 centimetrů. Co sám považoval za svůj nedostatek a nevýhodu, to se v kariéře ukázalo být kvalitou. Pro britský deník Express promluvil o tom, jak mu výška komplikovala dětství a dospívání.

Dannyho DeVita si lidé pamatují především z komediálních filmů, a to většinou z minulého tisíciletí. Oblíbený hollywoodský herec na první pohled nepochybně zaujme svou výškou, která je daleko od toho, kolik jeho kolegové běžně měří. Dorostl pouze do výšky 147 centimetrů, a přestože v kariéře je to pro něj výhodou, v dětství a dospívání tomu tak nebylo.

Populární herec pochází z italské rodiny a je nejmladší z celkem pěti dětí, z nichž ale všechny ostatní dorostly do výšky, která žádnou pozornost nepřitahuje. I ve škole vybočoval a na vlastní kůži se dozvěděl, že děti skutečně umí být zlé.

"Má výška ze mě pochopitelně dělala snadný terč, co se týká šikany. V dospívání jsem pak toužil tančit ploužáky s dívkami na plesech, ale to jsem nemohl. Moje hlava by byla v takových místech, že by si děvčata mohla myslet, že na náš vztah jdu moc rychle," zasmál se Danny DeVito v rozhovoru pro britský deník Express.

V lásce mu nakonec výška nezabránila, přestože neměl možnost s dívkami tančit na romantické písničky. Danny DeVito, přestože je aktuálně nezadaný, byl více než 40 let spokojený s Rheou Perlmanovou (74). S tou si zahrál manželskou dvojici ve filmu Matilda. Nyní žijí odloučeně, rozvod však neplánují, nevylučují ale ani návrat.

"Jak jde o herectví, je to jasné. V životě jsem kvůli své výšce obětí byl, ale v obličeji jako oběť nevypadám. Většinou proto hraju protivného prcka," dodal v rozhovoru Danny DeVito, který si nakonec z toho, co v mládí považoval za nedostatek, dokázal udělat přednost, která ho proslavila a vydělala mu nemalé peníze. Možná i díky ní navíc neztrácí ani ve svém věku charisma.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.