Takhle vypadá hrob Mistra Karla Gotta po jeho narozeninách. Místo hodně navštěvují i Němci, uvedla mluvčí

Hrob Karla Gotta po jeho 82. narozeninách, které by slavil 14. července
Hrob Karla Gotta po jeho 82. narozeninách, které by slavil 14. července
Foto: ŽivotvČesku.cz

Ve středu 14. července by se legenda české hudební scény zpěvák Karel Gott (†80) dožil 82. narozenin. Vzpomínka na něj zůstává živá i téměř po dvou letech, co odešel do uměleckého nebe. Místem jeho posledního odpočinku je pražský hřbitov na Malvazinkách, který navštěvuje stále hodně lidí. Ale v den jeho narozenin zaplavily hrob Mistra květiny a drobné dárky k uctění jeho památky a nedožitých 82 let. "Hrob navštívilo v den narozenin pana Gotta a i potom hodně lidí. Pravdou je, že tam často jdou zavzpomínat také Němci," sdělil vrátný hřbitova pro ŽivotvČesku.cz.

Byl legendou, která ovlivnila několik generací. Zpěvák Karel Gott měl výjimečné nadání, ale také dar spojovat lidi a obecně národ. Jeho úmrtí 1. října roku 2019, kdy odešel ve spánku ve své vile na Bertramce ve věku 80 let, zasáhla nejen celou republiku, ale vyvolala obrovskou vlnu smutku také v zahraničí, kde měl Mistr mnoho příznivců.

Místem jeho posledního odpočinku jsou pražské Malvazinky, kde spočívá řada významných osobností české historie. Hrob Karla Gotta lidé navštěvují často i skoro dva roky poté, co zemřel. Vzpomínají a chtějí projevit úctu muži, který byl velkým umělcem, ale i ctnostným člověkem. "Hrob navštívilo v den narozenin pana Gotta a i potom hodně lidí. Pravdou je, že tam často jdou zavzpomínat i Němci," sdělil vrátný hřbitova pro ŽivotvČesku.cz.

Ale návštěvníci z ciziny nejsou novinkou, což potvrzuje také tisková mluvčí Správy pražských hřbitovů Oldřiška Dvořáčková. "I v minulosti k hrobu pana Gotta hodně jezdili také návštěvníci z Německa. Dárky nechávají lidé na hrobě velmi často," dodala pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvačka Eva Pilarová (†80), která v březnu 2020 podlehla selhání ledvin, má důstojné míst...

Zavřít reklamu