Takhle vypadá převoz XXL pacienta. Speciální sanitka dokáže zachraňovat hyperobézní lidi

Sanitka - Ilustrační snímek
Sanitka – Ilustrační snímek
Foto: Se svolením Trans Hospital
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 8. 2020

I hyperobézní lidé potřebují zdravotní pomoc, ale klasické sanitní vozy nejsou pro ně stavěné. Pro takové případy na celém území Česka operuje XXL sanitka, která pomohla už mnohokrát. Naposledy o víkendu na Slovensku.

Provozní ředitel soukromé záchranky Trans Hospital Plus Bořek Bulíček prozradil pro ŽivotvČesku.cz, že speciální sanitka převážela v Česku nejtěžší pacientku s váhou 415 kilogramů. "Asistovalo tehdy 18 lidí," upřesnil Bulíček.

Teď museli zasahovat na Slovensku u muže, jak se redakci ŽivotvČesku.cz podařilo zjistit, o váze přibližně okolo 250 kilogramů.

"Pacient byl po pádu z velké výšky, a to ze dvou až tří metrů, transportován do nemocnice. Bylo zde podezření na úraz pánve či stehenní kosti a my jsme specializovaní na převoz těchto těžkých pacientů," prozradil Bulíček s tím, že posádka záchranářů byla o třech lidech.

"Máme speciální elektrická nosítka v hodnotě 700 tisíc korun s vysokou nosností, která nám pomáhají k transportu pacienta tak, aby vše proběhlo hladce," upřesnil Bulíček pro ŽivotvČesku.cz s tím že jejich speciální XXL sanitka dokáže uvézt pacienta o váze až 600 kilogramů.

Přeprava nemocných lidí přitom není nic jednoduchého a lehkého. "S přepravou pacientů na nosítka nám často pomáhá posádka další záchranky a také hasiči. Využíváme k tomu zmiňovanou plachtu,“ dodal Bulíček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.