Takhle vypadal Adam Vojtěch, když mu byl rok. Byl jsem kliďas, ve škole měl lepší známky, prozradil

Adam Vojtěch, když mu byl rok
Adam Vojtěch, když mu byl rok
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2020

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) se ve svém dětství neřadil k vrstevníkům, kteří byli průšviháři. Naopak už od mala měl vrozenou disciplínu a spíše patřil ke klidným dětem. V životě nepoznal třeba co je ředitelská důtka či dvojka schování. "Byl jsem spíše klidný typ dítěte," řekl pro ŽivotvČesku Adam Vojtěch.

Lidé si poprvé bývalého ministra zdravotnictví do paměti zapsali v souvislosti s účastí v pěvecké show SuperStar, kde vystupoval v roce 2005 a málem se dostal do finálových kol.

Zpěv vždy miloval a nevzdal se ho ani v pozici ministra zdravotnictví. Hudba ho táhla od mala, a to i přesto, že ve svém životě vyzkoušel několik sportů. "Jako dítě jsem sportoval dost. Hrál jsem tenis, plaval jsem, nějaký čas jsem běhal, ale věnoval se i hudbě," řekl pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch, který se ohlédl i za svým dětstvím.

"Měl jsem bezproblémové dětství. Nepatřil jsem k zlobivějším dětěm, spíše jsem byl klidný. Podobně tomu bylo i ve škole, kde jsem patřil k žákům s lepšími známkami," řekl Adam Vojtěch, který vystudoval Biskupské gymnázium J. N. Neumanna v Českých Budějovicích a později práva na Karlově univerzitě.

Jak je vidět ze snímku, který Adam Vojtěch poskytl redakci ŽivotvČesku.cz a němž mu je rok, už od mala byl spíše pohodář, který vždy věděl, co chce v životě dělat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.