Tatínek tří synů zemřel kvůli covidu. Jeho manželce a dětem se dostalo nečekané pomoci

Lukáš prodělal covid a zemřel
Lukáš prodělal covid a zemřel
Foto: se svolením Donio
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2021

Za smutným číslem počtu obětí v souvislosti s epidemií koranaviru jsou lidské příběhy, mezi které patří i ten pana Lukáše (†41). Byl pyšným tatínkem tří synů, šťastným manželem a celý život měl ještě před sebou. Plány na společnou budoucnost s krásnou rodinou už si bohužel nemohl splnit. Nyní se jeho pozůstalým snaží pomoci veřejná sbírka.

Lukáš si plánoval budoucnost s manželkou Inkou a jejich třemi syny ve věku 8, 11 a 14 let. Rekonstrukce starého domu jim měla vytvořit domov a zázemí, kde budou spokojeně žít jako velká rodina. Trojnásobný tatínek byl zdravý muž, který dokonce daroval krev, čímž se snažil pomáhat druhým. Pro přátele byl člověkem, který oplýval humorem, uměl dostát svého slova a byl také velmi společenský.

Ale ani jemu se epidemie koronaviru nevyhnula – jeho manželka onemocnění covid-19 prodělala, zbytku rodiny však testy vyšly negativně. Odběry krve, které podstoupil později, nakonec prokázaly, že i on sám si nákazou virem prošel. Zdálo se, že měl štěstí v neštěstí, ale bohužel to nebyla pravda. Jeden večer se mu přitížilo, začalo se mu těžko dýchat a po pár minutách došlo k úmrtí. Příčinou byla embolie způsobená koronavirem.

Po 41letém Lukášovi zůstali tři synové a jeho manželka Inka, která prožívá nejtěžší období v životě z náhlé ztráty milovaného muže. Její situace se ještě mnohem více ztížila poté, co se ocitla ve výpovědní lhůtě a s nejmladším 8letým synem je na ošetřovném. Na základě snahy pomoci rodině zesnulého Lukáše vznikla veřejná sbírka, ze které budou finanční prostředky využity na zaplacení výdajů domácnosti čtyřčlenné rodiny, dopravu, nečekané výdaje nebo třeba spoření dětí.

Do ukončení sbírky na serveru Donio, která nese název - Neboj tati, my to zvládneme, zbývá několik týdnů a finanční příspěvek každého, kdo chce a může přispět, bude pro rodinu zesnulého Lukáše velkou pomocí. Dosud se podařilo vybrat přes 146 000 korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.