Tatínek vám vyhlásí válku! Václav Vydra popsal, jak se točila pohádková scéna s železnou koulí

Herec Václav Vydra
Herec Václav Vydra
Foto: nextfoto.cz

Říká se, že není malých rolí, jen malých herců. Když se fanoušci podívají, jak geniálně Václav Vydra (65) ztvárnil v pohádce S čerty nejsou žerty rozmazleného prince, tak musí dát autorovi hereckého citátu za pravdu. Oblíbený herec dokázal z maličké role učinit nezapomenutelnou filmovou sekvenci. Pro ŽivotvČesku.cz také sympatický chovatel koní zavzpomínal, jak se točila pasáž na plese, kde si ho hledá železná koule.

"Ať už peklo bylo, nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře. Když se kolem sebe rozhlédneme, vidíme, že ještě dneska spoustě lidí peklo chybí. To víte, nikdy nedělá dobře, když si někdo může myslet, že zlo zůstane nepotrestáno," touto větou začíná legendární pohádka s Čerty nejsou žerty, kterou v roce 1984 natočil Hynek Bočan.

"Já si myslím, že peklo v podstatě asi je. Akorát my nevíme, kdy ho právě žijeme," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec Václav Vydra s tím, že peklo nemusí být místo, ale může to být i stav, ve kterém se lidé právě nachází.

Když šel na filmový casting, tak se těšil na velkou roli. Zbyla na něj role rozmazleného prince, kterému na plese dají do boty magnet, aby si ho našla koule osudu. Václav Vydra už dlouhé roky sleduje, jak i maličká role může nabobtnat a stát se nezapomenutelnou.

Zveřejnil(a) Shoedaism dne Pondělí 25. prosince 2017

"Role prince je sice malá role, ale je poměrně výrazná. Ta hláška o vyhlašování války byla ve scénáři, ale stává se, že jedna replika se pak rozroste do větší akce. Což se tentokrát stalo a jsem za to rád. Já na pohádku S čerty nejsou žerty kouknu rád i nyní. Musím říct, že Pepíček Kemr, Viktor Preiss nebo Petr Nárožný byli opravdu výteční, je to po herecké stránce skvěle obsazená pohádka," řekl pro ŽivotvČesku.cz oblíbený herec a vysvětil, jak se točila scéna na plese, kde si vybírá ženicha princezna Angelína (ztvárnila ji Dana Bartůňková).

"Uvést do pohybu kouli nebyl takový problém, zafungoval vlasec," popsal Václav Vydra pro ŽivotvČesku.cz jednoduchý filmařský trik, který jen dokazuje genialitu tvůrců oblíbené pohádkové komedie.

O Zdeňku Troškovi (67) se mluví jako o režisérovi pohádek a vesnických komedií. Pod jeho t...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.