Těhotná Monika Marešová oslavila 41. narozeniny, ukázala štědrost Leoše. O březnovém termínu narození miminka promluvila vrchní sestra

Leoš Mareš s manželkou
Leoš Mareš s manželkou
Foto: Nextfoto
Jana Skálová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2022

Leoš Mareš (45) ani po čtyřech letech od svatby nezapomíná svou ženu Moniku při každé nejen významné příležitosti hýčkat a zahrnovat květinami a dárky. Zejména teď, když je v devátém měsíci těhotenství. Navíc Monika v pondělí oslavila své 41. narozeniny. Březen je tak pro pohlednou brunetu velmi výjimečným měsícem - protože je zároveň termínem, na který lékař stanovil narození jejich prvního společného potomka. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila vrchní sestru gynekologicko-porodnického oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, zda má roční období či konkrétní měsíc nějaký vliv na samotný příchod miminka na svět.

Jde možná o hodiny, možná dny. Budoucí rodiče už se nemohou svého prvního společného potomka dočkat a jeho narození, lidově řečeno, klepe na dveře.

Leoš Mareš těhotenství své osudové ženy oznámil loni v říjnu poměrně vtipně, když zveřejnil obrázek na svém Instagramu, na němž byl čáp. V popisku pak použil slavnou hlášku z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny ve znění: »Klokan přiletí v březnu«.

Monika Marešová v pondělí, tedy v úvodu druhého březnového týdne, oslavila své jednačtyřicátiny a budoucí trojnásobný tatínek rozdával dary a květiny, alespoň tak se dá usuzovat ze snímku, kterým se prvorodička pochlubila.

Blížící se termín porodu ji ovšem nenechává chladnou a přípravy na cestu do porodnice jsou logicky nejspíš v plném proudu. Slavný moderátor je samozřejmě neustále v pohotovosti a připraven být své krásné ženě po ruce, kdykoliv to bude třeba.

Protože pro Moniku Marešovou je březen skutečně významným měsícem, kdy slaví narozeniny a nejspíš je v něm bude slavit i její budoucí potomek, redakce ŽivotvČesku.cz zjišťovala, zda kalendářní měsíc, z obecného hlediska, může mít nějaký vliv na samotný porod.

Vrchní sestra gynekologicko-porodnické části Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Daniela Šimonová vysvětlila, že ne, ale dříve byly zejména letní měsíce pro maminky v porodnicích náročnější. "Zda má na narození dítěte vliv roční období či měsíc, tak v tom rozdíly nejsou. Jediné, co dříve bylo náročnější, byl porod v letním období, kdy sály nebyly klimatizované a teplota v nich byla vyšší. Náročnější to tedy pro ženu bylo v samotném prožitku či pocitově, jinak ne," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Daniela Šimonová.

Co zatím manželský pár veřejnosti tají, tak je jméno i pohlaví prvního společného potomka. Monika Marešová ale už dříve uvedla, že to vědět nechtějí a jestli přivítají na svět holčičku, nebo chlapečka, bude pro ně samotné překvapení. Pro Moniku bude role maminky premiérou, Leoš má z předchozího manželství dva syny - Matěje a Jakuba.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.