Těhotná Slovenka a mladík, kterého zabila padající lampa. Oběti tornáda mají jména

Se svolením Petra Dočkala
Snímek po děsivém řádění přírodního živlu
Foto: Se svolením Petra Dočkala
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 6. 2021

Ničivé tornádo, které ve čtvrtek zasáhlo oblast Hodonínska a Břeclavska, má nejméně 5 obětí na životech. Jednou z nich je podle slovenských médií těhotná Martina, na kterou během bouře spadla železná konstrukce. Zemřít měla na místě ještě předtím, než jí mohli na pomoc přispěchat záchranáři. Další obětí je jednadvacetiletý muž, na kterého spadla lampa a zemřel po převozu do nemocnice.

Prešovský deník Korzár zveřejnil informaci, že při čtvrtečním tornádu, které se prohnalo jihem Moravy, zemřela mladá Slovenka Martina. Mělo jít o dceru muzikanta Františka Cmara z kapely Mloci. V době, kdy na ni při bouři spadla železná konstrukce, navíc měla být těhotná. Televize JOJ uvedla, že zemřela ještě před příjezdem záchranářů.

František Cmara tragickou zprávu o smrti své dcery slovenským médiím potvrdil. Martina dlouhodobě žila v České republice a společně s ní při neštěstí zemřelo i její nenarozené dítě. Jde tak o první potvrzené oběti čtvrteční živelné pohromy.

Mezi oběti se zařadil i teprve jednadvacetiletý muž. Na toho podle informací MF Dnes spadla lampa a zraněním podlehl po převozu do Fakultní nemocnice Brno.

Smrt pěti osob potvrdila mluvčí hejtmana Jihomoravského kraje. "Aktuálně je pět zemřelých, nepohřešujeme nikoho, spolupracujeme s policií," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Markéta Chumchalová. Konečný počet obětí stále může být větší.

V pátek přibylo v České republice 5720 potvrzených případů onemocnění covid-19, téměř o 15...

Rodiny přišly o střechu nad hlavou, majetek, a někteří i o své blízké. "V obcích zasažených tornádem zřizujeme mobilní týmy Úřadu práce. Lidem, kteří potřebují pomoc, budeme vyplácet okamžitě až 58 tisíc korun," řekla pro ŽivotvČesku.cz ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu