Telenovela Esmeralda slaví 23 let. Herečka Leticia Calderón změnila image a přiznala problémy během natáčení

Leticia Calderón ztvárnila slavnou Esmeraldu
Leticia Calderón ztvárnila slavnou Esmeraldu
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2020

Herečka Leticia Calderón (52) se proslavila jako nevidomá chudá dívka Esmeralda ve stejnojmenné mexické telenovele, která v roce 1997 doslova válcovala žebříčky sledovanosti po celém světě. Od dob, kdy diváci prožívali těžký osud slepé krásky se smaragdovýma oči, uplynulo neuvěřitelných 33 let a hlavní představitelka se změnila k nepoznání.

Telenovela Esmeralda zaznamenala v roce 1997, kdy se poprvé objevila na televizní obrazovce, přímo fenomenální úspěch. Diváci se nechali naplno pohltit příběhem chudé dívky Esmeraldy, jejíž krása budila rozruch stejně jako její slepota. Láska, kterou zahořela k bohatému mladému lékaři José Armandovi, byla zakázaná. Přesto za ni hlavní dvojice bojovala ze všech sil a snažila se postavit nepřízni osudu. Jenže tohle spříznění hereckého páru se odehrálo pouze před kamerami, protože jak sama přiznala Leticia Calderón, se svým kolegou Fernandem Colungou (54) k nějakému velkému přátelství nedošlo, ale ani zášti. "Skutečnost, že mezi sebou nemáme tu »intimitu« a že mu nevyprávím o svém životě a on mně o svém, neznamená, že si nerozumíme," řekla představitelka Esmeraldy, jak uvedl web newsy-today.com.

Leticia Calderón navíc nesouhlasila s koncem celosvětově úspěšné telenovely a snažila se přemluvit spisovatelku a autorku Esmeraldy Deliu Fiallo (96), aby nenechala příběh završit šťastným smířením hlavních hrdinů. Nebylo to ale z důvodu nějaké nevraživosti vůči Colungovi, pouze chtěla divákům ukázat tu »pravou« lásku, která často nekončí dobře a nemá v reálném životě svůj happy end. Přes její nesouhlas se scénářem však spisovatelka její návrh odmítla, stejně jako produkční společnost Televisa. Ta se chtěla vyhnout především negativním reakcím televizních diváků. Během natáčení se odehrálo několik dramatických okamžiků, včetně toho, kdy mexická herečka dala během jedné ze scen facku kolegyni Aně Patricii Rojo (46), která hrála její konkurentku Georginu Pérez-Montalvo. "Lety Calderón mi dala facku, kterou si pamatuju dodnes. Nějakou chvíli jsem špatně slyšela. I když je hodná, milá a něžná, tak má pořádnou sílu," uvedla Rojo, jak informoval španělský web rallymundial.net.

Od doby, co se seriál prvně objevil na televizních obrazovkách, uplynulo 23 let a herečka Leticia Calderón se výrazně změnila. Především má krátké světlé vlasy, které ji hodně odlišily od představitelky Esmeraldy – dlouhovlasé brunetky. Někteří zlí jazykové mluví o tom, že má za sebou v 52 letech také několik kosmetických úprav, botoxem počínaje. I když se sama snaží spojitosti s její nejslavnější rolí vyhnout, nevidomou dědičkou bohatství rodiny Peňarreal zůstane v paměti diváků už napořád.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.