Televize řešila problém. Vánoce bez Popelky kvůli alergii na oříšky. Je to vtipné, zhodnotil Pavel Trávníček

Pavel Trávníček ztvárnil prince ve slavné pohádce Tři oříšky pro Popelku
Pavel Trávníček ztvárnil prince ve slavné pohádce Tři oříšky pro Popelku
Foto: nextofoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 12. 2020

Legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku nepoběží jako už řadu let po sobě mezi svátky v norské státní televizi NRK. Právě tuto informaci vypustil do světa tamní satirický web a u diváků vyvolal pořádný zmatek. Za všechno údajně mohou alergici, kvůli kterým není možné klasiku vánočního programu odvysílat. "Velmi jsem se tomu zasmál, je to vtipné," komentoval situaci pro ŽivotvČesku.cz. herec Pavel Trávníček (70), který si v pohádce zahrál roli prince.

Jakou moc dokáže mít informace na internetu, se ukázalo v případě norského satirického webu Nyhetshjulet.no, který zveřejnil článek o zrušení tradiční sváteční pohádky Tři oříšky pro Popelku z vánočního programu státní televize NRK. Kouzelný film režiséra Václava Vorlíčka (†88) z roku 1973 je totiž velmi oblíbený nejen v Česku, ale také v dalších zemí jako je Německo, Slovensko a právě Norsko.

Podle webu za všechno mohou právě alergici na oříšky, kteří byli hlavním důvodem ke »stopce« české pohádky v norské televizi. "Velmi jsem se tomu zasmál. Je to vtipné, že se neustále na Tři oříšky pro Popelku myslí a ujišťuji diváky, že se nemusí obávat, pohádka je nezávadná (smích). Během Vánoc doporučuji pojídat oříšky, které jsou plné vitamínů a všem přeji příjemné sledování Popelky," vzkázal přes redakci ŽivotvČesku.cz herec Pavel Trávníček, který v jedné z nejslavnějších českých pohádek ztvárnil roli prince. V době, kdy se postavil před kameru, mu bylo pouhých třiadvacet let. 

Diváci norské televize se mohou uklidnit, opravdu se jednalo o nejapný žert a televize odvysílá klasiku vánočního programu tak, jak bylo naplánováno. Stejně tak se můžou těšit i čeští diváci, kterým televize nabídne slavnou pohádku na Štědrý den večer.

"V dnešní době televize – klasické pohádky, televizní záznamy a další jsou doslova zázrakem. Jedním z mála, co nám přináší radost," dodal legendární pohádkový princ Pavel Trávníček pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.