Televizní Ordinace jde po 15 letech do finále. Jan Čenský promluvil o svém nečekaném konci

Herec Jan Český promluvil o Ordinaci
Herec Jan Český promluvil o Ordinaci
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 11. 2020

Nečekaná zpráva zaskočila fanoušky seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Podle oficiálního vyjádření komerční televizní stanice čeká příběhy z Kamenice po více než 15 letech konec. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil herec Jan Čenský (59), který v seriálu ztvárňuje roli doktora Suchého.

Před více než patnácti lety padla první klapka a seriál si prakticky okamžitě televizní diváci zamilovali. Jenže vše má svůj konec a televizní divák si bude seriál z lékařského prostředí pamatovat jen v tom nejlepší světle. Aby také ne, když se tam vystřídalo poměrně velké množství slavných tváří. Mezi ni třeba herec Jan Čenský.

"Dozvěděl jsem se to před chvíli. Takže je to nečekané, ale strávil jsem v seriálu hezkých šest let, možná sedm. A říká se, že ideální je v nejlepším skončit a také něco končí a něco nového začíná. Takže já na tu práci budu vzpomínat jen v dobrém a byla to příjemná práce. A samozřejmě jsou horší věci na světě," řekl pro ŽivotvČesku.cz velmi oblíbený herec.

"Je to pro nás emotivní záležitost, většina z nás se seriálem zestárla, těžko hledat nějaká srovnání. Pokud si nějaký pořad udrží své místo v hlavním vysílacím čase po více než 15 let a navíc se vysílá po dvou epizodách v týdnu, je to zkrátka fenomén, který jen tak nezmizí,“ uvedla ke konci seriálu ředitelka výroby TV Nova Monika Hasmanová.

Celkem se seriál od svého vzniku dočkal 730 tisíc minut vysílání. Zasáhl až 8 900 000 Čechů. "Ještě ale neříkáme poslední slovo, máme nachystanou nabitou sezonu, která v roce 2021 přinese nespočet dramatických situací, napětí, láskyplné momenty a okamžiky plné emocí v dávce, kterou ještě diváci nezažili. Těšíme se na to a chceme si to spolu s diváky opravdu užít,“ dodala ředitelka výroby.

Mluví se o tom, že Ordinaci po dlouhých letech vysoké sledovanosti zasadila televizní ránu konkurenční Slunečná, která si od svého úvodního dílu drží vyšší diváckou popularitu než seriál z lékařského prostředí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.