Tělo by jí mohla závidět i »dvacítka«. Supermodelka Pavlína Pořízková předvedla v 56 letech postavu bohyně

Supermodelka Pavlína Pořízková
Supermodelka Pavlína Pořízková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2021

Věk nemusí hrát významnou roli v tom, jak člověk vypadá. Ukázkovým příkladem je světová supermodelka českého původu Pavlína Pořízková (56), která se pomalu ale jistě blíží k »šedesátce«. Na sociálních sítích však předvádí štíhlou postavu, za kterou by se nemusela stydět ani podstatně mladší žena. I když dříve moc neřešila, jak si udržovat křivky, o to víc na sobě dře teď.

Jméno Pavlíny Pořízkové je ve světě dobře známo. Jedná se o supermodelku, která se v pouhých 18 letech objevila na obálce plavkového vydání magazínu Sports Illustrated Swimsuit Issue. V roce 1992 byla magazínem Harper´s Bazaar zařazena mezi TOP 10 nejkrásnějších žen na světě a působila třeba také jako porotkyně úspěšné modelingové soutěže Amerika hledá topmodelku, která si získala své fanoušky i v Česku.

V dubnu rodačka z Prostějova oslavila 56. narozeniny a těžko se dá věřit, že se i po »padesátce« pyšní výstavní postavou.

"Začala jsem cvičit až ve 40 letech. Nikdy předtím jsem nic nedělala. Bylo to jen o cigaretách a špatné životosprávě. Mohla jsem jíst, co jsem chtěla. Cindy (topmodelka Cindy Crawfordová, pozn. red.) by se potila při tréninku a měla báječnou postavu, na které dřela. Já jsem si říkala: Ach, je to hloupost. Mám za sebou dobré časy, kdy jsem žila nezdravě, ale člověk za to pak zaplatí," přiznala v rozhovoru pro módní magazín Elle.

Na sociálních sítích promluvila o tom, že je těžké v jejím věku zůstat ve formě a je nutné na tom intenzivně pracovat. Tréninku se věnuje 3x až 5 x týdně a přesto, že se musí hodně motivovat, zjistila, že cvičení dokáže být účinná »droga«. Člověk musí obětovat něco ze svého pohodlí, aby se cítil skutečně dobře. "Pořád tancuju. Boxovala jsem. Veslovala jsem. Pojmenujete to, zvládnu to. Kromě běhání, to mě nebaví a nedělá mi dobře, hlavně kvůli mým kolenům," vysvětlila, jak to má se cvičením. Za jejím pružným tělem, kterému nechybí síla, stojí i nároční cvičební program – tzv. Nofar metoda, jak informoval server Hollywoodlife.com.

Co se týká stravování, snaží se Pavlína Pořízková dodržovat zásady tzv. čistého stravování, které představuje vyloučení nebo omezení průmyslově zpracovaných potravin. Není to však tak, že by se vzdala všech laskomin a nezdravých pochutin. "Držím se v rozumné míře čistého jídla, ta zpracovaná si moc nedopřávám. Ale miluju rozmanitost a hlavně miluju koláče," dodala supermodelka, která má v 56 letech tělo, které by jí mohly závidět ženy o desítky let mladší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.