Tělo samý sval a tetování. Zpěvák Jaro Smejkal ze SuperStar zmužněl. Měl jsem výhodu, že jsem byl divný, vzpomíná

Zpěvák Jaro Smejkal
Zpěvák Jaro Smejkal
Foto: Nextfoto
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 10. 2021

Před osmi lety se do třetího ročníku známé pěvecké soutěže přihlásil i potetovaný zpěvák Jaro Smejkal (30), který skončil mezi osmi nejlepšími. Jako první natočil singl, který mu pomohl nastartovat kariéru a dodnes na svou účast rád vzpomíná. “Bylo to samozřejmě náročné, ale obrovská zkušenost a hlavně první »nakopnutí« k tomu, co s láskou dělám pořád,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Jaro Smejkal patřil mezi nejlepší zpěváky třetí řady Česko Slovensko hledá SuperStar - televizní diváci ho ale neposlali dál než mezi osm nejlepších. Hned po svém konci v soutěži stihl natočit písníčku, která mu otevřela dveře dál.

"Měl jsem výhodu, že mám barevný hlas a byl jsem »divný«. Když jsem po vypadnutí natočil skladbu Never mind a ještě v tom samém ročníku s ní vystoupil jako host, otevřelo to hodně dveří. Tři roky jsem se tomu naplno věnoval, poznal spoustu super lidí, navštívil hodně krásných míst, navázal množství spoluprací, které se vrací dodnes. Samozřejmě ne všechno bylo růžové, ale o to větší to byla zkušenost a hlavně bláznivá jízda. Jakmile začalo množství práce ubývat, nečekal jsem na zázrak, ale vrhl se postupně do jiné práce, naštěstí s hudbou spojené, a to do výuky zpěvu. Následovalo otevření vlastní pěvecké školy, teď se mi daří tyto dvě sféry úspěšně kombinovat," řekl Jaro Smejkal pro ŽivotvČesku.cz.

Škole pro nadějné zpěváky se věnuje na sto procent. Na starosti má nejen sbor, ale i sólisty a společně se snaží také pomáhat potřebným.

"Pěveckou školu »J«, kde vedu třicetičlenný dětský pěvecký sbor Jéčko a přes dvě desítky sólistů, jsem otevřel před třemi lety v Plzni. Kromě edukační a koncertní činnosti se věnuji také činnosti benefiční, spolupracuji s plzeňským projektem Díky dětem a pořádám jednou za půl roku velký koncert pro konkrétní dítě se zdravotním či sociálním handicapem. Za dobu našeho působení jsme přerozdělili potřebným již přes 300 000 korun. Přestože žiju v Praze, v Plzni mám svou pěveckou základnu, která se nejen rozrůstá, ale neskutečně dobře zní. A ještě tím pomáháme druhým, k čemuž od začátku vedu všechny svoje žáky," dodal finalista SuperStar pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.