Tělo samý sval a vitalita mladíka. Martin Maxa se udržuje fit, obavy má o mladou generaci. Populace je hodně líná, míní

Zpěvák Martin Maxa
Zpěvák Martin Maxa
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

V šedesáti letech vypadá výrazně mladší a udržuje se v neuvěřitelné kondici. Zpěvák Martin Maxa patří k lidem s pevnými zásadami, díky nimž má nejen životní energii, ale i vypracovanou postavu. Kromě cvičení se hlídá také v jídle, především v příjmu živočišných tuků. Jako vystudovaný sportovec však vnímá, že mladá generace může mít v budoucnu velké problémy kvůli nedostatku pohybu i stravování. "Myslím si, že dnešní populace je opravdu »přetučnělá« a zlenivělá – zaplatí za to krutou daň právě v tom pozdějším až důchodovém věku. Je to opravdu velká škoda," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Jeho profese je sice zaměřena na hudební sféru, ale je také absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. I proto má ke cvičení a správnému stravování o to bližší vztah a snaží se mít nastavený režim, který ho i jako šedesátníka udržuje fit. Několikrát týdně cvičí a neděle, která je pro většinu naopak nejvíce odpočinkový dnem v týdnu, je pro něj rutinou, kdy si »odmaká« 2 500 dřepů.

V jídle se příliš neomezuje, ale jisté zásady v jeho jídelníčku přeci jen platí. "Já si dám asi opravdu všechno – jedině se snažím vyhýbat živočišným tukům. Nemám rád tlusté a prorostlé maso nebo bůčky. To pro mě rozhodně není," řekl Martin Maxa pro ŽivotvČesku.cz s tím, že obezita a nadváha jsou problémy, které řeší čím dál tím mladší generace a bylo by skvělé, kdyby lidé měli pozitivní vzor, který by je motivoval se sebou něco dělat.

"Myslím si, že dnešní populace je opravdu bohužel »přetučnělá« a zlenivělá – zaplatí za to krutou daň právě v tom pozdějším až důchodovém věku. Je to vážně velká škoda. Když vezmu v potaz mé okolí a lidi, kteří jsou věkem moji vrstevníci, tak kromě skutečnosti, že už trpí docela vážnými chorobami – i nadváhou, pozoruju, že nemají žádnou vitalitu. Život máme jenom jeden a proč to vzdávat v padesáti. Žít se dá plnohodnotně klidně i v sedmdesáti. Jde jen o to, mít na to kondici a být fit i mentálně, hodně to spolu souvisí," dodal sympatický zpěvák pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.