Téměř 3 roky od smrti Jana Kočky mladšího: Pod vlivem alkoholu a drog způsobil nehodu, jeho hrob střeží andělé

Autor: ŽivotvČesku | Hrob Jana Kočky
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 8. 2021

Jan Kočka mladší zemřel ve věku 28 let poté, co v září 2018 na dálnici D11 způsobil dopravní nehodu. Podle pitvy prokazatelně řídil pod vlivem alkoholu a kokainu. V protisměru naboural do stejně starého Miroslava V., který na místě zemřel. Pohřeb Jana Kočky mladšího byl velmi honosný, zablokoval dokonce dopravu v části Prahy a zúčastnily se ho zástupy lidí. Je evidentní, že pozůstalí na něj i téměř tři roky od úmrtí myslí. Jeho hrob na hřbitově v pražských Olšanech je opečovávaný a střeží ho mnoho sošek andělů.

Smrt Jana Kočky mladšího dlouho rezonovala veřejností. Klan Kočkových se už rozloučil s mnoha členy rodiny, včetně několika, jejichž smrt byla nešťastná a přišla příliš brzy. S Janem se pozůstalí a přátelé rozloučili v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Vinohradech, odkud šli průvodem na Olšanské hřbitovy. Tam má Jan Kočka mladší honosný a dobře opečovávaný hrob.

Místo posledního odpočinku Jana Kočky mladšího nějakou dobu po pohřbu sloužilo téměř jako turistická atrakce, ze zvědavosti se u něj scházeli i lidé, kteří ho neznali. Květinami byl hrob totiž obklopen tak, až nebyl vidět jediný kousek kamene.

Jan Kočka mladší zůstává v srdcích pozůstalých nezapomenut a vzhled jeho hrobu tomu odpovídá. Jsou na něm položené svíčky, květiny a také ho střeží mnoho soch andělů. Deska je s přicházejícím podzimem pokryta jen několika málo opadanými listy.

Člen známé rodiny Kočkových v září 2018 vjel se svým luxusním Mercedesem do protisměru na dálnici D11 a čelně se střetl s dodávkou. Oba řidiči byli na místě mrtví. Jan Kočka mladší byl známý pro svůj bujarý životní styl a od počátku se spekulovalo, že řídil pod vlivem omamných látek. "Řidič Mercedesu měl 3,5 promile v krvi a blíže nespecifikované malé množství kokainu," potvrdil později státní zástupce Martin Staněk.

Hrob Jana Kočky mladšího
Hrob Jana Kočky mladšího
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.