Téměř půl roku v nemocnici, ale to nejhorší ho teprve čeká. Jiří Krampol promluvil o stěhování a svém majetku

Jiří Krampol
Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2024

Stále je v péči lékařů v Nemocnici Na Františku, a to už přibližně tři měsíce v kuse –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ celkem ale s hospitalizací v loňském prosinci už prakticky půl roku. Postupně se jeho stav zlepšuje. Řeč je o pětaosmdesátiletém herci Jiřím Krampolovi, který v současnosti čeká na poslední řízení komise pro domy s pečovatelskou službou, kam se má stěhovat. "Je to dlouhé. A to nejhorší mě teprve čeká, to je stěhování," povzdechl si pro ŽivotvČesku.cz umělec s tím, že přesouvat se bude z většího bytu do menšího a části svého majetku se bude muset zbavit.

V kontextu popsaného je dobré si připomenout, co se událo. Krampol byl na konci března propuštěn z Nemocnice Na Františku, kde byl tři týdny hospitalizován se zápalem plic. Dva dny nato však doma zkolaboval a záchranka ho převezla do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí, kde je doposud.

Krampolovy zdravotní problémy se ale ve skutečnosti táhnou déle. Už na konci loňského roku skončil v péči lékařů na jednotce intenzivní péče. Propustili ho sice domů, ale jeho blízký kamarád mu po několika dnech opět musel volat záchranku. Redakce o tom informovala jako první periodikum v dřívějším článku. Oblíbeného herce a dabéra trápí celoživotně průdušky a poslední roky se čím dál častěji ozývá bolest kolene.

"Jsem rád, že mě doktoři dávají dohromady, to je v současnosti největší radost, kterou mám. Ale být zavřený ve špitále je trápení, ale nic s tím nezmůžu. Jsem rád, že jsem v péči skvělého lékařského personálu. Teď by měla proběhnout poslední komise a měl bych se stěhovat do domu s pečovatelskou službou, kam mě pak převezou," popsal Jiří Krampol pro ŽivotvČesku.cz, jak se mu aktuálně vede.

"Pak mě čeká to nejhorší, to je stěhování, zbavování se některých věcí, protože všechno to do nového bytu nedostanu, takže starosti. Mrzí mě to, protože ty věci mám rád, ale tak to prostě je," dodal pro ŽivotvČesku.cz herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.