Tento měsíc bez tropických teplot. Meteoroložka upřesnila, co zkazí konec prvního červnového týdne

Počasí - ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2021

Přesně jak předpověď slibovala, měsíc červen začíná příjemnými teplotami okolo 20 stupňů Celsia a téměř bez přeháněk. Do pátku se navíc bude počasí postupně vylepšovat a do Česka dorazí i letní teploty. Víkend přinese změnu ve formě krátkých přeháněk či bouřek. "Oblačnosti bude přibývat. Budou to ale rychlé přepršky," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Výhledová předpověď na měsíc červen je příznivá a v prvním týdnu vyjde přesně podle plánu. Už úterý 1. června nastartovalo slunečními paprsky, které nás budou téměř na celém území provázet celým týdnem. Zpočátku týdne mohou počasí lokálně kazit přeháňky, které se objeví i během víkendu. Meteoroložka ale zdůrazňuje, že obavy z deštivého víkendu nejsou potřeba.

"Studené severovýchodní proudění bude slábnout a už v úterý v odpoledních maximech naměříme teploty s výjimkou severovýchodu republiky na 20 až 23 stupni Celsia. Srážky v podobě slabých dešťových přeháněk by se měly vyskytovat opravdu jen na severu. Ve středu a ve čtvrtek už bude 20 až 24 stupňů a v pátek už se budeme těšit z letních teplot," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Víkend se bude nést v duchu příjemných teplot, které budou místy pokaženy dešťovými přeháňkami či bouřkami. Ty se ovšem nebudou týkat celého území republiky a nepůjde o dlouhodobé srážky.

"O víkendu musíme počítat místy s přeháňkami nebo bouřkami lokálního charakteru, protože oblačnosti bude přibývat. Budou to ale rychlé přepršky, kdy 30 minut bude pršet a pak bude znovu svítit sluníčko," doplnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.