Tento týden ještě déšť a bouřky, pak rázná změna počasí. Konzultantka uvedla, kdy se rtuť teploměru zastaví na 25 °C

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2022

Česko leží v nevýrazném tlakovém poli - během dne se bude opět tvořit kupovitá oblačnost a místy musíme počítat s deštěm, přeháňkami a také bouřkami. "Den bude psát podobný scénář jako tomu bylo v pondělí. Nejméně oblačnosti a srážek bude v ranních a dopoledních hodinách, tedy polojasno až oblačno, pouze ojediněle přeháňky," upřesnila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, kdy konečně rtuť teploměru vystřelí k letním teplotám.

Během odpoledne bude docházet k přibývání oblačnosti na oblačno (přibývat bude kupovitá oblačnost), přechodně až zataženo, místy déšť nebo přeháňky a bouřky.

"Největší pravděpodobnost bouřek je v jižní polovině území, na Šumavě mohou být bouřky ojediněle doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě 5 až 15 mm a zesílením větru. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 °C, na jižní Moravě až 23 °C," uvedla odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Během noci bude opět docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. "Nejvíce oblačnosti bude hned během první poloviny noci, převládat bude oblačno, místy přeháňky. Postupně bude docházet k ubývání oblačnosti na polojasno až skoro jasno a přeháňky se budou vyskytovat pouze ojediněle. Po ránu pozor na ojedinělé mlhy. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 11 až 7 °C. Chladněji bude v údolích při malé oblačnosti," upřesnila předpověď pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Také ve středu bude Česko ležet v nevýrazném tlakovém poli. "Oblačnosti a srážek ale očekáváme během odpoledne ještě více než předešlé dny - během dne se bude na většině území tvořit kupovitá oblačnost a s deštěm, přeháňkami musíme počítat na většině území, místy s bouřkami. Bouřky budou doprovázené deštěm o intenzitě až kolem 25 mm a zesílením větru. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 °C," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Letní teploty na dohled

Příští týden - tedy druhý květnový týden - přinese ubývání oblačnosti a teploty půjdou nahoru. "Ledoví muži tak přinesou první letošní letní teplotu, a to 25 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.