Tento týden může slabě sněžit. O současném počasí promluvila meteoroložka Dagmar Honsová na kameru

Autor: Dagmar Honsová |
Rudolf Šindelář, ČTK | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2022

Tento týden může v Česku slabě sněžit, ale teploty se budou většinou dále držet nad nulou. Přes den bude až šest stupňů Celsia. Pouze v noci bude zřejmě mrznout, teploty však klesnou nejvýše na minus tři stupně. Vyplývá to z předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Pro ŽivotvČesku.cz ve videu promluvila meteoroložka Dagmar Honsová, která upřesnila, co se od současného počasí dá očekávat.

Přelom listopadu a prosince přinese šedivé a nevlídné počasí s teplotami, které nepřesáhnou 5 °C. Na většině meteorologických stanic se během přelomového týdne mezi listopadem a prosincem sluneční paprsky vůbec neukáží. "Počasí u nás bude pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu nad severovýchodní Evropou," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz ve videu.

"Teploty se dnes ráno pohybovaly většinou mezi plus třemi a minus jedním stupněm Celsia, hlavně v západní polovině Čech ale byly i nižší," uvedl ústav na své facebookové stránce. "Vzduch je zároveň hodně vlhký, proto to může na neošetřených silnicích ráno klouzat. Mlhy, které se také vyskytují hlavně v Čechách, navíc snižují dohlednost," doplnili meteorologové. Teploty mohou vystoupat dnes až na pět stupňů.

Podobné počasí jako dnes vydrží podle předpovědi po celý týden. Na každý den předpovídá ČHMÚ mlhy a mrholení, místy i mrznoucí, a případně také slabé sněžení. Jen v úterý a o víkendu by ojediněle mohlo být polojasno, na přelomu tohoto a příštího týdne zejména na horách.

Také teploty budou po celý tento týden zřejmě podobné těm dnešním. Přes den se budou většinou pohybovat mezi jedním až pěti stupni nad nulou a o víkendu by mohly vystoupat až na plus šest stupňů. Pouze v pátek může být mírně chladněji, a to mezi nulou až plus čtyřmi stupni. V noci na úterý bude plus tři až minus jeden stupeň, při nižší oblačnosti až minus tři stupně. Další dva dny pak ČHMÚ předpovídá na noc plus jeden až minus tři stupně, v noci na pátek plus dva až minus dva stupně a o víkendu mezi plus třemi až minus dvěma stupni.

Dagmar Honsová
Dagmar Honsová
Foto: Se svolením Dagmar Honsové

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.