Teplo nečekejte. V příštím týdnu zima vycení ledové zuby. Sněžit bude v nížinách, říká Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Zima ještě neřekla definitivně sbohem, i když už to tak možná vypadalo. Do Česka se vrátí už v nadcházejícím týdnu. A mnohé zaskočí. Přinese totiž sněhovou pokrývku i do nížin. "V příštím týdnu přijde takzvaná pozdní zima," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Od neděle k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu a jeho příliv vydrží i po celý příští týden. Právě to ovlivní počasí v Česku. Na hory se tak vrátí od poloh přibližně 900 m celodenní mrazy a zároveň začne výrazněji přibývat sněhu.

"V příštím týdnu přijde takzvaná pozdní zima, kdy od středy bude sněžit i v nížinách. A v ranních hodinách budou teploty klesat až k mínus šesti stupňům Celsia. V odpoledních maximech to budou teploty nejčastěji do 4 stupňů Celsia. Astronomické jaro začíná příští sobotu 20. března a vypadá to, že ani to nepřinese výraznější nárůst teplot a budeme rádi, když rtuť teploměru vyšplhá k 8 stupňům Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Souvislá sněhová pokrývka se vytvoří i mimo hory, kde ale bude během dne při teplotách nad nulou odtávat.

V úterý a ve středu mohou teploty v Česku vyšplhat až na 16 stupňů Celsia, sluníčko ale za...

"V nočních hodinách bude průměr okolo mínus 2 až mínus 6 stupňů Celsia. Na horách bude regulérně sněžit. V nížinách se sníh objeví od středy a od pondělí se budou sněhové přeháňky objevovat od středních poloh, tedy 400 metrů nad mořem," doplnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.