Teplota vody už stoupá ke 20 °C, na koupání to ale zatím moc nebude. Co naruší vodní radovánky, popsala meteoroložka Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2022

Po teplotně výrazně podprůměrném víkendu, který připomínal polovinu dubna, půjdou během tohoto týdne teploty nahoru. A to nejen v odpoledních maximech, ale i ranních minimech. V úterý po ránu budou jen k 7 až 3 °C, ojediněle se mohou tvořit i přízemní mrazíky. "Od začátku června ale začne teplota stoupat, a to nejen ta vzduchu, ale i vody," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Začátek meteorologického léta, tedy 1. červen, přinese letní teploty a mnoho lidí zamíří k vodě. I ta se totiž začne oteplovat. "Její teplota jde stále nahoru, aktuálně se pohybuje od 17 do 20 °C. Zároveň ale budeme i nadále potřebovat deštníky a pláštěnky, protože srážek bude dost. Ojediněle se ke konci týdne místy budeme setkávat také s bouřkami," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že na stabilnější slunečné počasí beze srážek to podle výhledu počasí nevypadá celou první polovinu června.

Ve středu bude polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky, ranní teploty 10 až 6 °C, denní teploty pak 20 až 24 °C.

Ve čtvrtek zůstane ráz počasí stejný, během dne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C, denní 23 až 27 °C.

V pátek bude zpočátku dne polojasno, postupně přibude oblačnosti a opět se místy vyskytnou přeháňky nebo déšť a bouřky. Nejnižší ranní teploty budou 11 °C, postupně během dne vystoupají až na 27 °C.

O nadcházejícím víkendu se ale mírně ochladí. "V sobotu bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky a jen přechodně polojasno. Ranní teploty 15 až 11 °C, denní poté 22 až 26 °C. Neděle změnu nepřinese, denní teploty budou 21 až 25 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.