Teplotně výrazně nadprůměrný bude celý příští týden. Meteoroložka popsala den po dni, jaké hodnoty ukáže teploměr

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2022

Druhá polovina července bude o poznání teplejší a sušší než ta první. "Převládat budou tropické teploty. Teplotně výrazně nadprůměrný bude celý příští týden. Nejteplejší z celého července. Ve druhé polovině týdne nás ochladí pouze přechodně lokální přeháňky nebo bouřky. Jinak bude slunečno," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že i poslední červencový týden bude lákat k vodě – pouze v jeho počátku bude oblačnosti více, místy déšť a bouřky a odpolední teploty do 28 °C, jinak bude převládat malá oblačnost a tropické teploty, které se budou nejčastěji pohybovat do 32 °C.

V pondělí bude jasno až skoro jasno, během odpoledne na horách na severu území přechodně až oblačno. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 26 až 30°C.

V úterý si počasí přichystá jasno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 29 až 33 °C, v Polabí až 35 °C.

Ve středu lez opět počítat s tím, že zavládne jasná obloha, večer na západě území přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 31 až 35 °C, v Polabí až 36 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 20 až 16 °C. Denní teploty 30 až 35 °C.

V pátek se dá očekávat jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 21 až 17 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

"V sobotu bude jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno a místy s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 21 až 17 °C. Denní teploty 28 až 32 °C. Následně v neděli bude jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno a místy s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 21 až 17 °C. Denní teploty 28 až 32 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová ohledně předpovědi na celý týden.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.