Teplotní výkyv nastane na začátku října. Po chladném září přijdou příjemné dny, říká meteoroložka

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2021

Během měsíce září řadu lidí zaskočily nízké teploty, chladné dny připomínaly druhou polovinu podzimu. Na začátku října se ale do České republiky vrátí poměrně příjemné počasí. "Nejvyšší denní teploty budou stoupat až ke 20 stupňům Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V období od 22. do 27. září by se denní teploty měly pohybovat kolem 18 stupňů Celsia. To jsou hodnoty, které jsou pro toto období roku zcela standardní. Ranní teploty budou klesat k 5 stupňům Celsia.

Meteorologové čekají na konci září průměrnou či podprůměrnou srážkovou aktivitu. Závěr měsíce a začátek října přinesou příjemný teplotní výkyv.

"Současné výrazně podprůměrné teploty, které odpovídají polovině října, nám zřejmě vynahradí závěr září a počátek října. V těchto dnech budou nejvyšší odpolední teploty stoupat až ke 20 stupňům Celsia. Oblačnost bude převládat zmenšená - polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Po ránu musíme místy počítat s mlhami nebo nízkou oblačností," popsala pro ŽivotvČesku.cz ráz počasí na přelomu měsíců meteoroložka Dagmar Honsová.

Meteorologický výhled na druhou třetinu měsíce není detailní, ale po 11. říjnu se ochladí, odpolední teploty budou šplhat k hranici 15 stupňů Celsia. Meteorologové také čekají vydatné srážky. Ranní teploty by místy mohly klesnout k 4 stupňům Celsia.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.