Teploty až 27 °C, ale deštníky s sebou, říká Dagmar Honsová. Upřesnila, jaké počasí zavládne o víkendu

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2021

Proměnlivý charakter počasí, který Česko ovlivňuje už od počátku července, vydrží i o víkendu. Zatímco první polovina týdne se nesla ve znamení silných bouřek, krup a přívalových dešťů, v sobotu a v neděli celé území zasáhnou dešťové přeháňky. Teploty očekáváme letní a budou lákat k výletům, deštník či pláštěnka by nicméně měly být povinnou výbavou. "Bude nás ovlivňovat výšková tlaková níže, která zapříčiní, že bude převládat velká oblačnost," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Zatímco ještě v noci ze čtvrtka na pátek meteorologové očekávají ojedinělý výskyt silných bouřek, už o víkendu by se bleskové výboje měly objevovat jen výjimečně a neměly by napáchat škody. Teploty vystoupají na letní hodnoty, ale počasí vhodné k výletům pokazí déšť. Výskyt přeháněk bude hrozit na celém území Česka.

"Bude nás ovlivňovat výšková tlaková níže, která zapříčiní, že bude převládat velká oblačnost a na většině území Česka musíme počítat s občasným deštěm nebo přeháňkami. Bouřky by se měly vyskytovat jen místy. V sobotu i v neděli budou nejvyšší odpolední teploty letní - 23 až 27 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí bude lákat k venkovním aktivitám, před cestou z domu je ale nutné se patřičně vybavit. "Půjde o takový víkend, kdy můžeme někam vyrazit, ale budeme každou chvíli vytahovat deštníky či pláštěnky. Zasáhne nás nějaká přeháňka či déšť a jakmile se usušíme, tak přijde další," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

V posledních týdnech Česko ovlivňuje proměnlivost počasí, zatímco jeden den jsou tropy, druhý den řádí bouřky. Tento charakter už by se měl ale brzy změnit. "Vypadá to, že příští týden bude už od úterý do pátku stabilnější počasí, bez extrémů a bez bouřek," dodala odbornice na počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.