Teploty budou klesat až k -10 °C. Napadne do 15 centimetrů sněhu, říká konzultantka počasí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2022

Klidné počasí v Česku nevydrželo dlouho. Po nočním přechodu studené fronty bude ve čtvrtek zesilovat studené severozápadní až severní proudění. "Bude převládat proměnlivá oblačnost. Musíme počítat s četnými sněhovými přeháňkami, které budou výrazně snižovat dohlednost," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová ohledně závěru pracovního týdne.

I v nižších polohách se bude během odpoledne přechodně tvořit sněhová pokrývka. "Na horách napadne od 10 do 15 centimetrů sněhu. V kombinaci s čerstvým až silným západním větrem se budou od středních poloh tvořit sněhové jazyky, na horách závěje," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí s tím, že ojediněle se mohou vyskytnout i zimní bouřky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C, ale pocitovou teplotu bude snižovat vítr.

Další propad teplot vzduchu přinese pátek. "Skloňovat na většině území budeme tzv. ledový den, v ranních minimech budou teploty klesat na -3 až -7 °C, při malé oblačnosti na -10 °C. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Zejména na horách se budou tvořit sněhové jazyky. Jinak bude proměnlivá, převážně velká oblačnost, občas sněžení nebo sněhové přeháňky," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz v souvislosti s předpovědí do konce pracovního týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.