Teploty klesly a jaro je opět v nedohlednu. O blízkém oteplení se mluvit nedá, varuje meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 4. 2021

Zatímco na přelomu března a dubna bylo počasí v podstatě letní a teploty dosahovaly i k 25 stupňům Celsia, čtvrtek přinesl ochlazení a v sobotu bylo možné na některých místech České republiky naměřit i nulu. Nejhezčím dnem následujícího týdne má být pondělí, kdy teploměry mohou ukázat i 15 stupňů Celsia, už večer ale přijde výrazné ochlazení. Slunečného jarního počasí se v dohledné době nedočkáme. "Obávám se, že jaro se vrátí až po polovině dubna. Modely udávají, že za teploty lehce přes 10 stupňů Celsia budeme rádi," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Teploty až 25 stupňů, které nás v minulých dnech naladily na jaro a postupný příchod léta, jsou znovu v nedohlednu. Česko zasáhlo nepříjemné ochlazení a na některých místech Česka prší či sněží. Pro velkou část našeho území je dokonce v platnosti výstraha před námrazou. Ačkoliv se dočkáme mírného oteplení, podle meteoroložky dlouho nevydrží.

"V uvozovkách hezký den nás čeká během velikonočního pondělí, i když ráno budou 2 až -2 stupně Celsia, tak nejvyšší odpolední teploty by se měly dostat na 11 až 15 stupňů Celsia a mělo by být polojasno. Večer začne docházet k přibývání oblačnosti od západu a přijde výrazná studená fronta, která teploty znovu srazí," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nejvyšší denní teploty v sobotu dosáhnou 9 stupňů Celsia a následující dny se, kromě zmíněného pondělí, ponesou ve stejném duchu. "Příští týden bude hodně podobný dnešnímu dni, hlavně úterý a středa. Teploty budou zůstávat pod desítkou a o nějakém blízkém, déletrvajícím a výraznějším oteplení se v příštím týdnu rozhodně mluvit nedá," popsala Honsová pro ŽivovtČesku.cz, jaké počasí nás čeká.

Ačkoliv přišla už i krátká ochutnávka letních teplot, slunečné jarní počasí se v dohledné době očekávat nedá. "Obávám se, že jaro se vrátí až po polovině dubna. Modely udávají, že za teploty lehce přes 10 stupňů Celsia budeme rádi. Pořád je tam hodně oblačnosti a srážek. Letní teploty 25 stupňů Celsia, které jsme si už užívali, v předpovědi široko daleko nejsou. V nejbližších čtrnácti dnech na ně rozhodně nedosáhneme," doplnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.