Teploty půjdou dolů, na horách napadne až 10 centimetrů sněhu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2022

Mikulášský týden bude chudý na sluneční paprsky, ale bohatý na srážky. A opět se vrátí i nebezpečné zimní meteorologické jevy – tedy sněžení od středních poloh, mrznoucí mlhy, po ránu náledí a zmrazky, při mrznoucích srážkách ledovka. Výrazný pokles teplot vzduchu přinese třetí adventní neděle, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Už během noci na úterý bude počasí v ČR plně pod vlivem studené fronty. "Bude zataženo, postupně na většině území déšť, déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Nejvyšší srážkové úhrny očekáváme v jižní polovině území - tvořit se může od vyšších poloh přechodně i sněhová pokrývka. Ojediněle očekáváme také mlhy. Teploměr ukáže 4 až 0 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Úterý bude na srážky bohaté. Od středních poloh očekáváme sněžení, tvořit se může přechodně souvislá sněhová pokrývka, která bude tvořit komplikace na silnicích. Bude zataženo, déšť se sněhem nebo dešťové přeháňky, od středních poloh sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší srážkové úhrny očekáváme na západě území - do 2 mm, nejvyšší na Českomoravské vrchovině - kolem 15 mm. Na horách napadne až 10 centimetrů sněhu. Odpolední teploty budou v rozmezí 0 až 5 °C.

"Další propad teplot vzduchu a sněžení očekáváme kolem sv. Lucie – ranní minima budou zřejmě při malé oblačnosti klesat až k -10 °C, odpolední teploty budou zůstávat pod bodem mrazu," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.