Teploty vyskočí k 20 stupňům Celsia. Meteoroložka řekla, zda chladné počasí definitivně skončí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Teploty posledních dnů tomu vůbec nenapovídají, ale už ve středu přijde znatelné a příjemné oteplení. Počasí bude ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu, teploty stoupnou a vykouknou sluneční paprsky. Není vyloučeno, že přijde další ochlazení, to by ovšem přinesl až následující měsíc a nemělo by být rapidní. "V Čechách budeme mít daleko méně oblačnosti, v odpoledních hodinách polojasno, k večeru dokonce i skoro jasno a díky tomu budou teploty stoupat až k 9 a 13 stupňům Celsia," uvedla pro ŽivotvČesku.cz uznávaná meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle oslovené meteoroložky se teploty konečně mají zlomit a slunce požene rtuť teploměru k vyšším hodnotám.

"Studené severozápadní proudění, které se k nám v úterý dostává, bude ve středu slábnout a počasí u nás, zejména v Čechách, bude ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu. V Čechách tedy budeme mít daleko méně oblačnosti, v odpoledních hodinách polojasno, k večeru dokonce i skoro jasno a díky tomu budou teploty stoupat až k 9 a 13 stupňům Celsia. Na Moravě a ve Slezsku, kde bude zůstávat oblačno, v dopoledních hodinách až zataženo, to budou teploty mezi 6 a 10 stupni Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

První dvacítky se na teploměru v tomto týdnu ještě nedočkáme, podle meteoroložky je ale pravděpodobné, že na konci tohoto měsíce už ano. "Numerické modely se neustále přepisují a vypadá to, že ve čtvrtek a v pátek půjdou teploty rychle nahoru. V maximech zřejmě v severozápadní časti republiky naměříme už 17 stupňů celsia. Dvacítku numerické modely dávají na 31. března, což by byla letošní první dvacítka, ale pořád je to víc než týden a pořád se to bude upřesňovat," vysvětlila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, že předpověď zatím není stoprocentní.

V úterý a ve středu mohou teploty v Česku vyšplhat až na 16 stupňů Celsia, sluníčko ale za...

Počasí se v posledních týdnech hodně měnilo a jaro už několikrát zaklepalo na dveře. Nyní by měly být příjemné teploty přerušeny jen na krátko a ne nijak výrazně. "Během dubna rozhodně není vyloučeno, a zřejmě se tak stane, že nějaká studená fronta přes naše území přejde. Ta ale přinese krátkodobé a ne rapidní ochlazení. Ty nejchladnější dny během letošní zimy přinášel polární vzduch, který se sem dostal až ze severu, například minulý týden se sem dostával. Teď to vypadá, že toho už se obávat nemusíme," doplnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.