Teploty vystřelí až k 15°C, zima se definitivně loučí. Meteoroložka upřesnila, který den se oteplí

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 3. 2021

V sobotu začíná astronomické jaro. Jeho začátek je ale teplotně opožděný a charakter zimního počasí v Česku vydrží do neděle. Pak ale dojde k příjemné změně. Vyšší teploty se začnou pozvolna prosazovat začátkem nadcházejícího týdne. "V úterý teploměr ukáže příjemných 10 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Světový meteorologický den připadá na úterý 23. března. Slaví se už od roku 1961 a právě úterý přinese do Česko jarní počasí. "Teploty půjdou nahoru, kdy bychom měli v maximech naměřit už 10 stupňů Celsia a od pátku až 15 stupňů Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že sobota i neděle budou ještě připomínat zimu.

"Studené severní proudění bude slábnout během neděle. Ukončí ho okluzní fronta, ale noc bude ještě pořádně mrazivá a teploty budou klesat až k mínus 11 stupňům Celsia. Během dne musíme počítat na většině Česka se sněžením s tím, že v odpoledních hodinách v Čechách se v nižších nadmořských výškách bude jednat o srážky smíšené nebo dešťové. Odpolední teploty se budou pohybovat okolo 0 až 4 stupňů Celsia," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Konec týdne bude ve znamení přechodu jednotlivých frontálních systémů, takže oblačnosti i ...

Pak už ale jaro ukáže svou vlídnou tvář. Je ale potřeba počítat i s tím, že s jarním počasím bude přibývat alergenů v ovzduší, zvyšovat se bude aktivita klíšťat a hmyzu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu