Reklama:

Terence Hill slaví 84. narozeniny. Charismatický herec zavzpomínal na parťáka Buda Spencera

Terence Hill
Terence Hill
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 3. 2023

Populární herec italského původu Terence Hill ve středu slaví své 84. narozeniny. Umělci, který se proslavil zejména rolemi ve westernových filmech, to ale na charismatu rozhodně neubralo. Velkou část kariéry strávil ve dvojici s Budem Spencerem (†86), s nímž se objevil celkem v 18 filmech. Zatímco jeho filmový parťák před necelými sedmi lety odešel do hereckého nebe, Terence Hill se stále těší poměrně dobrému zdraví i náladě. Na svého kolegu ale často a rád vzpomíná. O jejich neobvyklém seznámení promluvil na svém oficiálním webu en.terencehill.com.

Reklama:

Rodák z italských Benátek strávil první roky života v Drážďanech, protože jeho matka byla německého původu. Teprve po druhé světové válce se rodina přesunula do Itálie, kde posléze Terence Hill rozjel svou hereckou kariéru už ve 12 letech, když se objevil ve snímku »Prázdniny s gangsterem«. Čeští diváci ho ale více zaregistrovali až v mayovce »Vinnetou – Rudý gentleman«, kde jako plukovník Robert Merril přebral apačskému náčelníkovi jeho vyvolenou Ribanu.

Reklama:

Od 60. let tvořil zábavnou dvojici s hercem Budem Spencerem. O jejich kuriózním seznámení promluvil na svém oficiálním webu en.terencehill.com.

"Navzdory očekávání všech není někdy štěstí tak daleko, ale hned za rohem. To byl i můj případ. Bud Spencer, tehdy ještě pod rodným jménem Carlo Pedersoli, a já jsme byli v mém dospívání členy stejného plaveckého klubu v Římě. Obdivoval jsem ho, protože jako plavec překonával italské rekordy a účastnil se olympijských her. Občas jsem sledoval jeho tréninky na kraji plaveckého bazénu. Ale osobně jsme se neznali a nikdy jsme spolu tehdy nemluvili," popsal Terence Hill, jak potkal svého pozdějšího hereckého kolegu.

Později se objevili ve stejném snímku »Hannibal«, kde Terence ztvárnil jednu z důležitějších rolí, zatímco Bud Spencer se objevil v roličce vojáka. Na place se ale vůbec nepotkali. K tomu došlo teprve za dalších osm let při natáčení jiného filmu.

"V roce 1967 mě krátce před začátkem natáčení filmu »Bůh odpouští, já ne« najal režisér Giuseppe Colizzi. Herec v hlavní roli měl krátce před začátkem natáčení nehodu a zlomil si nohu a já jsem byl najat jako jeho náhrada. Protože jsem byl najat jako náhrada na poslední chvíli, musel jsem si rychle sbalit věci a odletět z Itálie do Almerie ve Španělsku, kde se film natáčel. Carlo hrál ve stejném filmu, poprvé jsme se setkali na place ve Španělsku. Docela legrační vzhledem k tomu, že se naše cesty do toho dne v Itálii tolikrát zkřížily," uvedl na webu herec, kterého znají zejména fanoušci westernových filmů.

V soukromém životě se 182 centimetrů vysoký herec v roce 1967 oženil s Lori Hillovou, která mu porodila syna Jesse. Syn Ross, kterého adoptovali, v šestnácti letech tragicky zemřel při autonehodě. Poslední snímek, ve kterém se zatím Terence Hill objevil, byl Pouštní květ z roku 2018.

Vzhledově vypadá herec i přes pokročilý věk velmi dobře. Modré oči mu stále září, jen v obličeji přibyly vrásky a blond vlasy zešedivěly. Pravděpodobně také částečně vypadaly, protože už mnoho let se Terence Hill na veřejnosti neukazuje bez pokrývky hlavy.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: