Tereza Brodská promluvila o stavu maminky Jany Brejchové. Má zákaz ji navštěvovat

Jana Brejchová a dcera Tereza Brodská
Jana Brejchová a dcera Tereza Brodská
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2022

Maminka Terezy Brodské (53) Jana Brejchová v pátek slaví své 82. narozeniny. Již několik let herecká legenda pobývá v pražské LDN, a to v souvislosti s degenerativním onemocněním mozku. Hrdá dcera se pochlubila archivním snímkem svých rodičů, na němž ji maminka chová na klíně a otec - herec Vlastimil Brodský (†81) je nerušeně pozoruje. Dcera slavných rodičů promluvila o zdravotním stavu své maminky a pro ŽivotvČesku.cz pak prozradila svůj recept na šťastné manželství.

Hvězda Noci na Karlštejně Jana Brejchová dnes slaví své narozeniny. Bohužel bez přítomnosti svých nejbližších. Nadále je umístěna na pokoji v LDN v pražském Motole, kde se o ni každý den starají lékaři. Rodina za ní nesmí, promluvila o tom její dcera Tereza Brodská.

"Jen bych ráda uvedla na pravou míru informace a texty, které se objevují v médiích v souvislosti s mojí maminkou! Nikdy bych neřekla, že je »ležák«! To slovo mně přijde tak trochu vulgární a nedůstojné! Je prostě pacientka odkázaná na lůžko! Další věc je, že nás poznává a komunikuje s námi! Ano, jsou dny, kdy je ve svém světě, ale zase jsou dny, kdy vnímá docela dobře a dostanu i malou výčitku, že místo jejích oblíbených čokolád jsem přinesla jiné! A další věc, kterou bych ráda vyjasnila: za maminkou jsou návštěvy kvůli této době zakázané, ostatně jako ve většině nemocnic. Je to smutné a hrozné pro všechny dlouhodobě ležící pacienty i pro jejich rodiny, ale musíme holt tato opatření respektovat," uvedla herečka k dobovému snímku s rodiči.

Filmová a divadelní legenda Jana Brejchová dlouhodobě odmítá jakékoliv návštěvy, zkrátka netouží nikoho vidět kromě rodiny a je tomu tak doposud. Sama Tereza Brodská se smířila s tím, že stav maminky se zřejmě ani zlepšovat nebude. Již dříve herečka pro ŽivotvČesku.cz vyslovila, že je vděčná personálu motolské LDN za to, že se o její maminku starají precizně.

V osobním životě je pohledná Tereza Brodská pyšnou mámou již dospělého syna Samuela (25) a manželkou úspěšného fotografa Herberta Slavíka (58). Jejich láska trvá už nádherných 28 let. Pro ŽivotvČesku.cz uvedla, co je jejím receptem na šťastné manželství.

"Můj recept je takový, že jsem se po prvním manželství rozvedla. To první je tak trochu na zkoušku (směje se). Nejdůležitější pro mě je, aby nám bylo s manželem hezky a těšili jsme se na sebe. Pustíme si film, jedeme spolu na dovolenou, máme si pořád o čem povídat a společný čas si užíváme. Je to hodně o vzájemné toleranci, respektu a úctě vůči tomu druhému," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská, díky čemu její vztah mnohé překonal a je po boku manžela stále šťastná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.