Tereza Brodská prozradila, proč si založila Instagram a jaký rituál zavedla společně s kolegyněmi ze seriálu

Tereza Brodská je ráda, že může natáčet
Tereza Brodská je ráda, že může natáčet
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2021

Získala jednu z výrazných rolí v populárním seriálu a patří mezi oblíbené herecké tváře. Tereza Brodská (52) si natáčení užívá a je moc vděčná, že díky němu mohla poznat opravdové kamarádky, které pro ni hodně znamenají. Navíc se podle ní mají diváci na co těšit, protože příběh nabere zajímavé obrátky. "V seriálu se pořádně zamíchají karty," prozradila pro ŽivotvČesku.cz.

Tereza Brodská má to štěstí, že může stále natáčet velmi oblíbený »primácký« seriál z farmářského prostředí a soustředit pozornost na svoji práci.

"Pořád natáčíme, chodíme na testy a za přísných hygienických opatření můžeme pracovat, za což jsem moc ráda. Takové přátelství jako je mezi Janou a Lídou v seriálu jsem zažila v reálu, ne tedy u sebe, ale viděla jsem takový model. Jedna z kamarádek byla takto submisivní a oddaná a ta druhá byla tak trochu její »šéfka« a učitelka. Model jsem převzala, protože se mi moc líbí a baví mě to. I když teď se diváci budou mít na co těšit, protože se ve Slunečné pořádně zamíchají karty," řekla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Když dostala nabídku od producentky a scénáristky Lenky Hornové (54), její první otázka byla na herecké obsazení. "Člověk tráví na place s ostatními hodně času, proto chcete být s lidmi, které máte rádi a rozumíte si s nimi. Potom, co jsem se dozvěděla, kdo v tom hraje, neváhala jsem ani minutu. Navíc se seriál jmenuje Slunečná, kde jsme měli chalupu. To mě utvrdilo, náhody neexistují," popsala pro ŽivotvČesku.cz naše přední herečka to, jak přišla k roli Jany Kratinové ve Slunečné.

Podle jejích slov všichni píšou o tom, jak se herci na place nemají rádi, ale skutečnost je naprosto opačná.

"Netušila jsem, že v 53 letech je možné, že mi díky seriálu Slunečná vstoupí do života tolik úžasných kamarádek – ale opravdových. Eva Decastelo, Martina Preissová, Regina Řandová, Jana Stryková, nerada bych na někoho zapomněla. My se scházíme i mimo natáčení. Eva nám dokonce založila náš vlastní chat. Kvůli holkám jsem si také založila Instagram. Vkládaly tam různé odkazy a mě to tam nikdy nechtělo pustit. Proto jsem si instagramový profil založila taky. Měly ze mě radost, že už konečně vím, co jsou to »lajkeři« a »followeři«," přiznala pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská, která je držitelkou dvou Českých lvů z roku 1995 a 1999. Poprvé za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli a poté v hlavní.

"Jsou tam tak pozitivní lidé. Skvělé je točit třeba i s Ondrou Pavelkou nebo s Davidem Prachařem, se kterým mě bulvár neustále dává dohromady, ale marně – oba jsme šťastně zadaní. Na natáčení se všichni vždycky opravdu těšíme," vyjádřila se představitelka Jany Kratinové v seriálu Slunečná pro ŽivotvČesku.cz.

Nelehkou dobu, která se odrazila na řadě věcí, prožívá stejně jako všichni ostatní.

"Je jedno, jestli je člověk herec, řezník nebo hospodský. Všem nám to zasahuje do života, jsme na tom všichni úplně stejně. A my máme ještě to štěstí, že můžeme pracovat. Musíme se s tím popasovat. Dodržujeme všechna možná hygienická opatření, všechna nařízení a děláme vše, co je nutné. Není to jenom o hercích, ti jsou nejvíce vidět, protože mají možnost se vyjádřit do médií. Ale i restauratéry, kadeřníky a spoustu dalších profesí zasáhla epidemie koronaviru. Musíme věřit, že bude dostatek vakcíny a budeme se moci nechat naočkovat. I když někteří jsou proti tomu, já osobně patřím mezi ty, kteří se nechají očkovat hned, jakmile na mě přijde řada," dodala Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Zdravotní problémy a koronavirová epidemie se nevyhýbá ani známým tvářím. Herec Miroslav E...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu